Film

Florian Henckel von Donnersmarck robi serial z "Thorgala"

Florian Henckel von Donnersmarck wyreżyseruje serial na podstawie komisu "Thorgal".
"Thorgal" zadebiutował na rynku wydawniczym w 1977 roku. Głównym bohaterem jest wychowane wśród wikingów "gwiezdne dziecko". Thorgal posiada olbrzymią siłę fizyczną, inteligencję i zręczność. Jest uczciwy i niezłomny. Nie jest jednak superbohaterem.

- Pokochałem Thorgala jako nastolatek - komentuje Florian Henckel von Donnersmarck, który dorastał w Brukseli. - Za każdym razem, gdy pojawiał się nowy zeszyt, razem z setkami innych fanów, godzinami wystawałem pod księgarnią.

- Warto było czekać. Razem z Janem Mojto o prawa filmowe starałem się prawie przez dekadę - dodaje. - Jesteśmy szczęśliwi, że Jean Van Hamme, Grzegorz Rosiński i Le Lombard postanowili nam zaufać i powierzyć w nasze ręce swój największy skarb. Zrobimy wszystko, żeby przekazać jego siłę na ekranie.

Florian Henckel von Donnersmarck początkowo chciał nakręcić film kinowy, teraz jednak zdecydował się na serial. Anglojęzyczna produkcja powstanie dla Pergamon Film.

"Thorgal" należy do grona najpopularniejszych europejskich serii komiksowych. Cykl został przetłumaczony na 18 języków i ukazał się w 14 milionach egzemplarzy.

Florian Henckel von Donnersmarck autor oscarowego "Życia na podsłuchu" jest obecnie w Wenecji gdzie promuje swój najnowszy film "Werk ohne Autor".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 września 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca