Film

"Mrs. America" z Cate Blanchett przesunięta

Ze względu na sytuację wynikającą z pandemii, która spowodowała opóźnienie w dostarczaniu odcinków, premiera serialu "Mrs. America" została przesunięta na najbliższą sobotę, 18 kwietnia.
"Mrs. America" to serial z dwukrotną laureatką Nagrody Akademii Cate Blanchett w roli Phyllis Schlafly - konserwatywnej aktywistki, która walczyła z feminizmem drugiej fali. Premiera serialu "Mrs. America" odbędzie się w HBO GO w najbliższą sobotę 18 kwietnia, emisja na antenie zaplanowana została od 1 maja.

Serial "Mrs. America" przedstawia prawdziwą historię ruchu walczącego o ratyfikację poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych dającej równe prawa wszystkim obywatelom bez względu na płeć (tzw. Equal Rights Amendment) oraz ostrym sprzeciwie środowiska konserwatystek, którym przewodniczyła Phyllis Schlafly. Historia opowiedziana jest z perspektywy kobiet tamtych czasów, w tym przede wszystkim radykalnej Schlafly, ale także feministek drugiej fali - Glorii Steinem, Betty Friedan, Shirley Chisholm, Belli Abzug oraz Jill Ruckelshaus. Produkcja pokazuje, w jaki sposób jeden z najbardziej zaciekłych sporów kulturowych lat 70. przyczynił się do powstania do organizacji Moral Majority i na zawsze zmienił krajobraz polityczny w Stanach Zjednoczonych.

W roli głównej w serialu "Mrs America" zobaczymy dwukrotną laureatkę Oscara i Złotego Globu Cate Blanchett ("Blue Jasmine") w roli konserwatystki Phyllis Schlafly. W pozostałych rolach wystąpią: nominowana do nagrody Emmy Rose Byrne (serial "Układy") jako Gloria Steinem, zdobywczyni nagród Emmy Margo Martindale (serial "Zawód: Amerykanin") jako Bella Abzug, wyróżniona nagrodami Emmy i nominacjami do Złotego Globa Uzo Aduba (serial "Orange Is the New Black") jako Shirley Chisholm, nominowana do nagrody Emmy Elizabeth Banks (serial "Współczesna rodzina") jako Jill Ruckelshaus oraz wyróżniona Emmy i Złotym Globem Tracey Ullman ("The Tracey Ullman Show") jako Betty Friedan. W serialu pojawią się także laureatka Emmy i Złotego Globu Sarah Paulson ("American Horror Story"), nominowany do nagród Emmy John Slattery (serial "Mad Men"), nominowana do nagrody Emmy Jeanne Tripplehorn ("Szare ogrody"), Ari Graynor (serial "Umrzeć ze śmiechu"), Melanie Lynskey (serial HBO "Bliskość") oraz Kayli Carter (film HBO "Zła edukacja").

Premiera serialu "Mrs. America" odbędzie się w HBO GO w sobotę, 18 kwietnia. Kolejne odcinki swoje premiery będą mieć co tydzień. Emisja pierwszego odcinka serialu na antenie HBO zaplanowana została na 1 maja na godz. 21:10. Serial liczy 9 odcinków.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 kwietnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca