Film

Start zapisów do programu NHEF na rok szkolny 2020/2021


Od 15 maja do 5 października trwają zapisy na nowy rok szkolny 2020/2021 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W poprzedniej edycji frekwencja wyniosła ponad 280 000 uczniów ze wszystkich poziomów nauczania z 74 miast. To wzrost o prawie 23 % w stosunku do poprzedniego roku. Liczymy, że nadchodząca jubileuszowa, 15-ta edycja NHEF pobije kolejny rekord frekwencji.

Już dziś zachęcamy do zapisów. Decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Czym jest NHEF

NHEF to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do etapów kształcenia od edukacji wczesnoszkolnej po szkoły ponadpodstawowe. Nasz program edukacji filmowej powiązany jest z podstawą programową i realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na naszej stronie udostępniamy katalog na rok szkolny 2020/2021, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje o programie. W nadchodzącym roku przygotowaliśmy 158 filmów w ramach 17 cykli tematycznych, wśród których znalazły się aż 24 premierowe tytuły. Po raz pierwszy nasi widzowie zobaczą m.in.: nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za reżyserię dla J.P Dardenna i L.Dardenna film „Młody Ahmed”, niezwykle poruszający obraz „Mój piękny syn” w reż. F. V. Groeningena (w rolach głównych Timothée Chalamet i Steve Carell) oraz najlepsze produkcje polskiego kina historycznego ostatnich lat (film M. Rosy „Piłsudski”, „Katyń” w reż. A. Wajdy oraz „Pianista” w reż. R. Polańskiego).

W tym roku dla uczniów klas szkół ponadpodstawowych przygotowaliśmy nowy cykl „Plastyka w kinie”. Zobaczymy w nim filmy, które m.in. przybliżają życie i twórczość artystów („Salvador Dali – w poszukiwaniu nieśmiertelności” w reż. D. Pujola i „Van Gogh. U bram wieczności” w reż. J. Schnabela) oraz przełomowe kierunki w sztuce współczesnej(„Performer”, reż. M. Sobieszczański, „Wyjście przez sklep z pamiątkami”, reż. Banksy).

Jak pracujemy z filmem?

Przy każdym cyklu wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną oraz prelekcję, a nauczycielom zapewniamy obszerne materiały dydaktyczne (scenariusze lekcji i analizy psychologiczne). W zależności od wieku naszych widzów proponujemy również warsztaty plastyczne i dyskusje.

Nabór do programu 2020/2021 potrwa do 5 października 2020. 

 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca