Film

Ruszają kina! Nowe Horyzonty już teraz ma dla kinomanów wiele niespodzianek

Przez 3 miesiące tęskniliśmy za kinem, za wspólnym oglądaniem filmów i za wspólnym przeżywaniem emocji. Wreszcie znowu możemy Wam zaproponować filmy artystyczne z najwyższej półki. W kinie!

Jeszcze w czerwcu czeka na Was m.in.:

Siła ognia, reż. Oliver Laxe

Zdobywca Nagrody Jury w sekcji Inne Spojrzenie na MFF w Cannes. Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe'a to przenikliwa, pulsująca podskórnym napięciem opowieść o potrzebie równowagi w świecie pełnym niebezpiecznych zmian. Oliver Laxe z pokorą przyjmuje dyktowane przez naturę zasady. Jeśli sztuka w ogóle może być eko, to ten film właśnie taki jest - organiczny.

Biały, biały dzień, reż. Hlynur Pálmason

Biały, biały dzień brzmi, jak gdyby Sigur Rós śpiewało o filmach Davida Lyncha. Zimna i mglista Islandia. Hlynur Pálmason, autor znakomitych Zimowych braci, w swoim najnowszym filmie opowiada historię żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości. Całość trzyma w napięciu niczym rasowy thriller.

 

 

Już w lipcu w wybranych miastach w Polsce odbędzie się Tournée Nowych Horyzontów. 20. MFF Nowe Horyzonty, największe wydarzenie filmowe w Polsce, został oficjalnie przeniesiony na listopad, tym samym tworząc „festiwalową lukę” na przełomie lipca i sierpnia – w pierwotnym terminie imprezy. Nowohoryzontowe Tournée to znakomita okazja, aby tę lukę wypełnić i skorzystać z popularności i energii festiwalu, zapraszając Nowe Horyzonty do swojego miasta. W programie Tournée znajdą się pokazy specjalne wyjątkowych, festiwalowych tytułów, które nie miały jeszcze swoich premier w Polsce

 

Sprawdź aktualną listę kin, w których obejrzysz filmy SNH

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca