Film

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" liderem box office

Nagrodzona pięcioma statuetkami na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie produkcja "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" szybko zyskała uznanie widzów. W pierwszy weekend wyświetlania film obejrzało w kinach 125 331 widzów.
W ten sposób obraz Jana Holoubka wdarł się na szczyt rankingu box office. Ponadto produkcja zbiera doskonałe recenzje i oceny. Mnożą się świetne opinie o filmie - zarówno ze strony krytyków, zwykłych widzów, jak i gwiazd show-biznesu.

O historii Tomka Komendy, niesłusznie osadzonego w więzieniu mężczyzny, oskarżonego o brutalne przestępstwo, słyszało 89 procent Polaków. Sprawa mężczyzny, który mimo niewinności spędził w więzieniu 6540 dni poruszyła chyba wszystkich, którzy się z nią zetknęli. Temat zainteresował też Jana Holoubka, który podjął się przełożenia go na wielki ekran.

- Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców - powiedział Tomasz Komenda. - Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę - od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż... Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi.

Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: "Chce się żyć" czy serial "Pułapka".

Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca