Muzyka

Koncert Panda Horizon, Uda i Jakoby Nic na scenie Magazynu!

Gorąco zapraszamy na wieczór pełen eksperymentalno-rockowych wrażeń w surrealistycznych przestrzeniach i oceanach niczym nieskrepowanych brzmień. Prawdziwa przygoda dla fanów offowej muzyki oddziałującej na najszersze spektrum zmysłów. 
 
Kiedy: 27.09.2012, g.20.00 
Gdzie: Magazyn Kultury, ul. Józefa 17 (Kolanko No 6), Kraków 
 
O zespołach: 
Panda Horizon to progresywno-rockowy kwintet o mocno eksperymentalnym podejściu rodem z Krakowa. Styl muzyczny zespołu jest trudny do zdefiniowania: łączą w swojej muzyce skomplikowane riffy, nieparzyste metra, długie formy kompozycyjne, ale na pierwszy plan wysuwają rockową energię, improwizację i groove. Inspiracje czerpią nie tylko z legend art-rocka takich jak King Crimson, Yes czy The Mars Volta - chętnie zwracają głowy ku mocnemu Fall Of Troy czy lekko reggae'owemu RX Bandits. Słychać wpływ funku, latynoskich brzmień czy jazz-fusion. Na koncertach wspierają ich wizualizacje dopełniające czary zmysłów. Występy Panda Horizon to prawdziwy, psychodeliczny czad!
 
UDA to jeden z najbardziej charakterystycznych młodych polskich składów. Oscylując wokół fusion jazzu tworzy zwariowaną mieszankę wszelkich znanych stylów muzycznych. Fantazyjne stroje sceniczne, humorystyczne, surrealistyczne teksty oraz kunszt instrumentalny tworzą świetny show i wielką kulę pozytywnej, jądrowej energii, przeznaczonej do krzewienia miłości i galaktycznego dobra. 
UDA nagrały dwie płyty- „ Hurtownia przebiśniegów” (2010) oraz „Witaj pokarmie” (2011) i są w trakcie nagrywania trzeciej "Łowy kraby" na której gościnnie wystąpią Apostolis Antymos (SBB), Krzysztof Scierański (min. Laboratorium, Krzak) i Marcin Gałażyn (Motion Trio).
 
Życie Warszawy napisało o Nich: "Taka formuła ostrego, rozimprowizowanego rocka - w dodatku zagranego z humorem i młodzieńczym kopem - to w skali Polski zupełny unikat"
 
Jakoby nic to nasi specjalni goście z Czech. W swojej niesamowicie przestrzennej i emocjonalnej muzyce łączą bogactwo harmonii, dziedzictwo math rocka i siłę falującej dynamiki. Słuchając ich nagrań nie sposób się nudzić, kwartet muzyków serwuje bardzo nietypowe dźwięki, muzyka z ogromną pomysłowością, polecamy z całego serca fanom post/math rocka! 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca