Muzyka

Projekt NOD zagra w piątek w Herezji

 

W piątek 28 września wystąpi w Herezji wyjątkowy zespół, tworzący eksperymentalną muzykę elektroniczną, łączącą w sobie elementy takich gatunków jak Electronica, Dub, Ambient, Lo-fi, Post - dubstep, Drum'n'bass oraz IDM. Koncert w Herezji promował będzie najnowszą płytę Projektu NOD pt. “ Warsoul Experience”, na której pojawili się tacy artyści jak: Wojciech Waglewski, Marika i Stashka, Tomson czy Pezet i Małolat. Płyta ukazała się w czerwcu 2012 roku nakładem wytwórni Koka Beats.

Video-zaproszenie można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=LlDrOfCaGZo

 

Projekt NOD powstał w 2008, a w 2011 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu „Emoth”, nagrana przez jeszcze wówczas duet producencki, a dziś trzon pięcioosobowej grupy, Michała Michała 'Wu' Wasilewskiego i Bartosza 'K' Kroka. Po dołączeniu do składu perkusisty Łukasza Gańko, gitarzysty Pawła Sikory oraz wokalistki Małgorzaty „Lanberry” Uściłowskiej Projekt NOD zmienił nieco swe oblicze, czego efektem jest najnowszy album „Warsoul Experience”.

 

Płyta 'Warsoul Experience' to dość nietypowy (a można zaryzykować jedyny taki) eksperyment na polskiej scenie muzycznej. Muzycy postanowili podnieść sobie poprzeczkę i zamiast użyć łatwo dostępnych instrumentów i plug-inów VST postanowili stworzyć własne instrumenty. Jako złoże brzmień i dźwięków do stworzenia utworów na płytę wykorzystali głośną Warszawę. Wykorzystując producencki kunszt i zdobyte przez lata doświadczenia okiełznali miejski zgiełk, by przełożyć go na harmonie, bębny czy też basy. Eksperymentalne podejście szybko wzbudziło zainteresowanie mediów ale również innych artystów. Zaproszenie na płytę przyjęły takie postacie polskiej sceny muzycznej jak Wojciech Waglewski (Voo Voo), Tomson (Afromental), Marika oraz Małolat i Pezet (właściciele wydawnictwa Koka Beats, które wydało najnowszy album zespołu). Oprócz muzyki, do albumu dodana została płyta DVD z dokumentem ukazującym kulisy pracy nad materiałem. Artyści ujawnili na niej m.in. w jaki sposób zamienić rozpędzone metro w przestrzenny pad, czy jak dźwięk poprzedzający zapowiedzi na dworcu centralnym można przekształcić w ambientowo brzmiące klawisze.

 

After po koncercie zapewnią Bartek Krok i Michał Wasilewski, którzy tworzą również projekt dj-ski NOD SO MUCH. Sety jakie grają w ramach NOD SO MUCH to podróż po gatunkach takich jak: witch house, post dubstep, electronica, swag, chillwave, ambient, IDM, chillstep czy nu soul. Tak potężna dawka elektronicznej muzyki wprowadzi w dobry nastrój każdego wymagającego słuchacza szukającego w muzyce czegoś więcej niż to, co serwują komercyjne media.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/414965648551433/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca