Muzyka

Premierowy Koncert Marcin Olak Trio w Firleju

13. października 2012 we wrocławskim klubie Firlej odbędzie się koncert projektu Marcin Olak Trio, podczas którego odbędzie się premiera najnowszej płyty formacji – „Crossing Borders”.

 

„Crossing Borders” to trzecia – po “Zealot” (2005) I „Simple Joy” (2008) – płyta projektu Marcin Olak Trio. Wydawnictwo cechuje zarówno konsekwencja w obranej stylistyce (kameralny jazz z szerokim wykorzystaniem brzmienia gitar klasycznych i akustycznych – co czyni projekt jednym z najoryginalniejszych na rodzimej scenie jazzowej) jak i niesłabnąca chęć odkrywania nowych muzycznych lądów. Przykładem tych ciągłych poszukiwań na albumie mogą być echa muzyki etnicznej, jak choćby w przearanżowanych przez Marcina Olaka trzech kompozycjach Witolda Lutosławskiego.

 

Należy podkreślić doskonałe zgranie zespołu, co słychać szczególnie na koncertach. Będzie można to docenić już w najbliższą sobotę 13. października o godz. 19.00 we wrocławskim klubie Firlej (ul. Grabiszyńska 56), gdzie Marcin Olak ze swoim trio zagrają koncert premierowy z nowym materiałem z płyty „Crossing Borders”. Koncert odbędzie się w ramach 15. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA 2012.

 

Skład wykonawczy:
Marcin Olak – gitary
Wojtek Traczyk – kontrabas
Hubert Zemler - perkusja


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca