Muzyka

Bilety na koncert Matisyahu już w sprzedaży!

 

Od 12 listopada można już kupować bilety na pierwszy w Polsce halowy koncert Matisyahu, który odbędzie się we wrocławskiej Hali Stulecia. Do końca 2012 roku bilety dostępne są w promocyjnych cenach: 75, 80 i 85 zł, nabywać je można w Centrum Poznawczym przy Hali Stulecia oraz na Biletin.pl, Ebilet.pl oraz Ticketpro.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie halastulecia.pl/matisyahu. Przypomnijmy że koncert odbędzie się 28. lutego 2013 i rozpocznie europejską trasę artysty, promującą najnowszą płytę „Spark Seeker”.

 

Manifestacja głębokiej duchowości.

 

Niezwykła muzyka Matisyahu to autorska kombinacja reggae, hip-hopu i alternatywnego rocka. Wokalnie artysta czerpie z tradycji jazzowej (scat) oraz stylistyki żydowskich kantorów. Jednak najważniejszą inspiracją pozostaje dla niego judaizm. Jego twórczość to manifestacja głębokiej duchowości, zaś utwory to rozważania o relacjach między Bogiem a człowiekiem zanurzonym w materialnym świecie. Ta ryzykowana mieszanka zyskała ogromne uznanie, jego płyta „Youth” pokryła się złotem i była nominowana do nagrody Grammy, a o sam został okrzyknięty najbardziej intrygującym muzykiem reggae na świecie.

 

 

Nowy wizerunek. Nowy rozdział.

 

Ogromne emocje budził również jego dotychczasowy wizerunek Matisyahu. Na scenie pojawiał się bowiem ortodoksyjny Żyd, w czarnym garniturze, kapeluszu i z pejsami, który z niesamowitą energią zaczynał rapować mieszając brutalny hip-hop ze zmysłowym dancehallem. Wraz z najnowszą płytą „Spark seeker”, Matisyahu zmienił swój wizerunek. Obciął włosy, ogolił wąsy i brodę. Nic jednak nie zmieniło jego artystycznej odwagi w brawurowym żonglowaniu gatunkami muzycznymi, ani też wirtuozerii wokalisty i towarzyszących mu instrumentalistów. Nowy album to równocześnie nowy rozdział w twórczości Matisyahu, zawierający miedzy innymi eksperymenty z popem.

 

 

Początek obchodów wielkiego jubileuszu Hali Stulecia.

 

28 lutego 2013 roku we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się jedyny w Polsce koncert niezwykłego artysty – Matisyahu. Zainicjuje jednocześnie serię wydarzeń muzycznych związanych z obchodami setnej rocznicy powstania Hali Stulecia.


Koncert MATISYAHU
28.02.2013
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
www.halastulecia.pl/matisyahu

 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca