Muzyka

Duch Dwooch koncertują!

 

Duch Dwooch – to niezależna grupa artystów tworzących w obszarach muzyki, teatru, plastyki i poezji. 7 lat temu Mariusz Miroszniczenko, Szaweł Nawracaj, a od 2005 Mariusz Cichocki, zaczęli grać pierwsze koncerty we wrocławskich klubach, następnie zaczęli okrążać Polskę i Europę (koncertowali m.in. we Francji, w Portugalii i w Niemczech) , a ostatnio Azję i USA. Od 2008 r. w skladzie Duch Dwooch przewinęło sie ok. 30 artystów: skrzypaczek, flecistek, pianistow, wokalistek, gitarzystów, akordeonistek.

 

Zwiedzili niemal calą Europę, a także Azję południowo-wschodnią i USA – część artystów występuje rownież w innych formacjach bądź solo – grają muzykę bardzo zrożnicowaną: od rozrywki po poezję, od jazzu po klasykę.

 

13 i 20 grudnia tego roku odbędą się kolejne spektakle Duch Dwooch. Zapraszamy do klubu Dymek z papierosa kabaret przy ul. Ruskiej 46a o godz 21. Wstęp podobnie jak ostatnio w dniu koncertu: 20 zł ,przedsprzedaż: 15 zł, bilety dla grup liczących 7 lub więcej osób: 10 zł, dla studentów :12 zł. 


13 grudnia to rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego, wiec spodziewajcie się kilku nawiązań do tamtego okresu przeplatanych również piosenkami z innych nurtów i gatunków. 


Natomiast impreza, która odbędzie się 20 grudnia będzie miała bardziej charakter świąteczno -przedsylwestrowy. Tego dnia czeka nas również przywitanie Końca Świata. Zapraszamy! Jeśli jesteście zainteresowani piszcie na adres mail argo777@interia.pl, na gg: 3308702 lub pod numer telefonu 729 120 403. Kontakt możliwy jest również przez naszą stronę na portalu Facebook https://www.facebook.com/duch.dwooch

 

 

Recenzja z ostatniego spektaklu napisana przez niezależną Scenę Wrocławską:

 


Dzięki uprzejmości artystów tworzących Duch Dwooch mogłam, razem ze znajomymi, świetnie spędzić wczorajszy wieczór. Dotyczy to także wszystkich gości, którzy licznie tam przybyli. W kameralnej atmosferze pubu, można było posłuchać utalentowanych artystów oraz bez problemu spędzić ten wieczór ze swoimi przyjaciółmi, bo muzyka tworzyła nie narzucające się hałasem tło dla rozmów. Nie mogę nic zarzucić artystom występującym wczoraj, gdyż reprezentują oni talent i umiejętności które chciałoby się częściej słuchać i oglądać. Wojciech Kroczak grający na pianinie i świetnie wykonujący standardy, wprowadził publikę w całość występu. Na uwagę zasługują też młode, piękne i utalentowane dziewczyny śpiewające w jego akompaniamencie i nie tylko, czyli: Paulina Burzyńska (ASP) i Agata Bzdziuch (liceum nr 17, profil teatralny).


Sam zespół Duch Dwooch (gitara, śpiew i akordeon) zaprezentował pieśni ukraińskie, rosyjskie i polskie. To było dla mnie miłe doświadczenie posłuchać ich w takim wykonaniu.
Klimat koncertu i fajni ludzie sprawili że absolutnie nie żałuję dość późnego powrotu w mglista noc do domu. Takie właśnie wydarzenia, łączące muzykę i spotkania w klubach chciałabym częściej odwiedzać we Wrocławiu. Mam nadzieję, że Duch Dwooch powtórzy jeszcze swój spektakl w innych pubach i pozwoli się poznać szerokiej publiczności.

 

Scena Wrocławska 16 listopada
Duch Dwooch w pubie Dymek z Papierosa, 15.11.2012


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca