Muzyka

Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S / koncert na dzień dobry i do widzenia

 

19 stycznia 2013 (sobota), godz. 19.00

bilety: 20 zł – przedsprzedaż od 8 do 18 stycznia w godz. 8.00 – 16.00; 25 zł - sprzedaż w dniu koncertu od godz. 17.00; bilety do nabycia w nowej siedzibie Galerii Labirynt przy ul. ks. J. Popiełuszki 5


Warsztaty Kultury oraz Galeria Labirynt zapraszają na koncert Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S, będący symbolicznym zakończeniem pewnego etapu w dziejach lubelskiej kultury i budynku przy ul. Popiełuszki 5, a jednocześnie swego rodzaju nowym otwarciem obydwu instytucji i początkiem kolejnych inicjatyw kulturalnych. Od stycznia bowiem, zajmujące dotąd ten budynek Warsztaty Kultury przenoszą się na ul. Grodzką 5A, gdzie dotychczas funkcjonowała Galeria Labirynt, która z kolei przenosi się na ul. Popiełuszki 5.


Projekt Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S do tej pory kojarzony był przez fanów i publiczność internetową przede wszystkim jako Piastelsi, za sprawą brawurowo wykonywanego utworu grupy Dzikusy. Wielki powrót artystów do muzyki lat 60. i 70. nie zakończył się jednak na tym numerze. Zespół Baaba wraz z Gabą Kulką oraz panem Buniem (Dick 4 Dick) przygotował bowiem specjalny program, na który składają się nieco zapomniane piosenki polskie z szalonej ery bigbitu, trochę muzyki filmowej oraz nieśmiertelne przeboje Baaby i Iron Maiden.


Skład ten zaprezentował się już publiczności warszawskiej podczas festiwalu "Niewinni Czarodzieje", a wykonanie takich utworów jak „Metalowcy” grupy Porum, czy „Piastelsi" zespołu Dzikusy przysporzyło zespołowi chwały, a publiczności nieudawanej przyjemności.


Podczas występów na żywo Gaba Kulka i M.bunio.S  czarują głosami i sceniczną charyzmą, a Baaba popisuje się swoim muzycznym kunsztem.


Koncert w Lublinie odbędzie się tuż po wyjściu składu Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S ze studia, gdzie pod okiem Maćka Cieślaka w jego analogowym Studio im. Adama Mickiewicza ten wyjątkowy materiał został zarejestrowany, a lada moment ukaże się w sprzedaży. 


Występują:

Gaba Kulka - śpiew, organy

m.bunio.s – śpiew

Piotr Zabrodzki – gitara basowa, śpiew, organy

Bartosz Weber - gitara

Macio Moretti - perkusja

Tomasz Duda - saksofon tenorowy, flet poprzeczny, organy, tamburyno, śpiew

 


Do posłuchania:

http://www.youtube.com/watch?v=yAXlpmrowi0

http://www.youtube.com/watch?v=cGZSlMjJEIc

http://www.youtube.com/watch?v=kP2Y1ckbpfU

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca