Muzyka

OPA! z Petersburga

1 marca w Warszawie swą nową płytę promować będzie zespół OPA! z Petersburga. To zespół łączący muzykę klezmerską ze ska, reggae, swingiem i rockiem. Russian klezmer - soviet pop - nostalgic kitsch - tak sami muzycy charakteryzują swoją twórczość i jest to celne określenie! Koncerty OPY! to duża dawka dobrej muzyki i świetna zabawa!

 

Bilety: 20 zł / 15 zł po wcześniejszej rezerwacji na www.cdq.pl

 

www.o-p-a.ru

http://www.youtube.com/user/lizinspb#p/c/EC265F6B8E9C6796

http://www.facebook.com/events/327621317344372/?fref=ts

                                      

OPA! [Rosja/Petersburg]

russian klezmer - soviet pop - nostalgic kitsch

 

To projekt sceniczno-klubowy z ponad dziesięcioletnim stażem prosto z Petersburga – multikulturalnej stolicy Rosji. Tam właśnie się spotkali i połączyli swe siły muzycy OPY!, pochodzący z różnych zakątków dawnego Związku Radzieckiego. Dzięki inspiracji, którą wynieśli z odmiennych tradycji i niebanalnych doświadczeń, zaczęły powstawać utwory na miarę wschodnioeuropejskich i narodowych szlagierów rosyjskich w urbanistycznych petersburskich aranżacjach. Czar i kicz a-la Kusturica harmonijnie łączy się tu ze stadionową energią i inteligentnym humorem piterskiego undergroundu. Teksty OPY!, zaprawione w świeżej ironii wobec chaosu współczesnego świata, jego absurdów i stereotypów, podane w muzycznie najlepszym wydaniu, są celną odpowiedzią na wszechobecny przesyt kulturą glamour. Dzięki ich trafności i poczuciu humoru, szybko wędrują między ludzi jako łatwe do zapamiętania hity-podśpiewki.

 

Zawarte w ich kompozycjach prostolinijność ska, melodyjność klezmeru, liryczność reggae, lekkość swingu, bałkański ogień oraz mnóstwo radosnej energii – to podstawowe składniki utworów OPY!, mających to do siebie, że najtrudniej jest wybrać ulubiony. To wszystko za sprawą głębokiego, niemal operowego wokalu frontmana Griga Spiridonycza, wspomagającego się puzonem; wirtuozerskiego, klezmerskiego klarnetu Ilyi Gindina; młodej, świeżej gitary Romana Shindera; solówek saksofonowych Evgenya Pushkareva; dojrzałego basu Dmitryja Khramtsova oraz perfekcyjnej, rytmicznej perkusji Zheki Lizina, który jest również autorem większości tekstów i muzyki.

 

Członkowie OPY! - jak mówią sami - są kontynuatorami tradycji paradnych orkiestr dętych i tak jak one rozbrajają wszystkich muzyką pełną niepohamowanej radości i zaraźliwych rytmów, do których po chwili się tańczy na stole lub skacze ze sceny. Wszędzie, gdzie się pojawią, niezależnie od przestrzeni i rodzaju publiczności, zaraz się udziela rozbrajający szampański nastrój.

 

Skład zespołu:

Grig Spiridonych - wokal, puzon

Ilya Gindin - klarnet

Roman Shinder - gitara elektryczna

Evgeny Pushkarev - saksofon

Dmitry Khramtsov - gitara basowa

Evgeny Lizin - instrumenty perkusyjne, teksty, muzyka i reprezentacja zespołu

 

Dyskografia:

1. „Сингл” (Singiel) - 2006

2. "Жэ" (Że) - 2008

3. "Дары Природы" (Dary przyrody) - 2009

4. „Под Покровом Нощи" CD+DVD (Pod osłoną nocy) - 2010 - płyta nagrana wspólnie z Psoyem Korolenko

5. "Накурилах" (Nakurilah) - 2011

6. Roots Power – 2013

 

Koncert zespołu OPA! 1 marca będzie pierwszą prezentacją ich najnowszej płyty Roots Power (2013) w Polsce.

od: 1 marca 2013, 20:00
do: 1 marca 2013, 23:59 Spółdzielnia CDQ ul. Burakowska 12 Warszawa

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 lutego 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca