Muzyka

Gorczycki Festiwal - The King's Singers

Koncert w ramach 8. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego

The King's Singers to jeden z najsłynniejszych zespołów wokalnych na świecie, który bardzo intensywnie koncertuje, nagrywa oraz prowadzi kursy mistrzowskie na całym globie. Po mistrzowsku wykonują kompozycje zarówno młodych, jak i uznanych kompozytorów, niezależnie, czy śpiewają Tomkinsa czy Takiemitsu, Bacha, czy Bublé. The King's Singers są cenieni za perfekcyjną intonację, jednolitą barwę, znakomitą artykulację tekstu oraz wspaniałe poczucie rytmu, a ich występy zawsze cechują się znakomitym kontaktem z publicznością oraz są pełne uroczego brytyjskiego poczucia humoru.

The King's Singers nagrali ponad 150 płyt i zdobyli zarówno wiele nagród, jak i uznanie najważniejszych krytyków muzycznych. Ich album „Simple Gifts” wydany przez wytwórnię Signum otrzymał w 2009 roku nagrodę Grammy. Zespół jest również głęboko zaangażowany w popularyzację muzyki chóralnej naszych czasów, co ma swoje odzwierciedlenie w ponad 200 zamówionych dziełach u prominentnych współczesnych kompozytorów, wśród których są Richard Rodney Bennett, Berio, Maxwell Davies, Ligeti, Łukaszewski, Penderecki, Rutter, Takemitsu i Tavener. Ich ostatnia płyta pod tytułem „High Flight” (Signum, jesień 2011) zawiera utwory zamówione u Erica Whitacre'a a Boba Chilcotta i została nagrana w USA razem z Concordia College Choir. W 2010 roku został wydany album „Swimming over London” zawierający ulubione utwory zespołu w zupełnie nowych aranżacjach. W tym samym roku The King's Singers dokonali premierowego nagrania „Music for Vespers” Pachelbela razem z Charivari Agréable. W grudniu 2011 zostało wydane DVD z repertuarem świątecznym.

Oprócz koncertów, które na całym świecie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem The King's Singers dzielą się swoim doświadczeniem na wielu warsztatach i kursach mistrzowskich. Zespół dokonuje również własnych opracowań wielu utworów, które ukazują się drukiem w wydawnictwie Hal Leonard i jak dotąd sprzedały się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Aranżacje The King's Singerse są wykonywane zarówno przez chóry szkolne, amatorskie, jak i profesjonalne zespoły na całym świecie.

 

The King's Singers:

David Hurley - kontratenor

Timothy Wayne-Wright - kontratenor

Paul Phoenix - tenor

Christopher Bruerton - baryton

Christopher Gabbitas - baryton

Jonathan Howard - bas


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 kwietnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca