Piotr Rogucki

 

 

Galowy Koncert Laureatów i wręczenie nagród!

Gwiazda wieczoru: Piotr Rogucki (wokalista „Comy”)

 

Przyszedł czas na pokazanie repertuaru solowego z „95-2003” w wersji koncertowej. W specjalnie przygotowanym widowisku, w ciekawym instrumentarium, w niecodziennej oprawie, Piotr pojawi się na scenie, by wykonać dawne utwory, a także najciekawsze fragment z albumu „Loki – wizja dźwięku”.

 

Piotr Rogucki wokalista i frontman- znanej fanom muzyki rockowej- grupy Coma, która na rynku polskim zadebiutowała w 2004 roku albumem „Pierwsze wyjście z mroku” (Fryderyk za najlepszy album rockowy 2004), zdobyła wierną publiczność dzięki energetycznym koncertom i potwierdziła swoją pozycję na scenie rockowej dzięki platynowym płytom  „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” (Fryderyk za najlepszy album rockowy 2006), „Hipertrofia” (Fryderyk za najlepszy album rockowy 2008) podjął się realizacji 2 solowych albumów.

Pierwszy z nich „Loki –wizja dźwięku” jest, jak mówi Piotr Rogucki „jest zapisem ścieżki dźwiękowej do filmu muzycznego, który nie powstał”.

Album, w piętnastu odsłonach, opowiada historię muzyka rockowego i awanturnika o pseudonimie Loki-postaci o ekscentrycznych poglądach i zachowaniach, łamiącego stereotypy i wzbudzającego kontrowersje, który przy tym jest bezkrytycznie uwielbiany przez swoich towarzyszy, a w szczególności kobiety. Oryginalne interpretacje wokalne na płycie zawierają elementy recytacji, czasem z pogranicza ekspresji znanej z wykonań musicalowych i teatralnych, odsłaniają kompletnie odmienne, od prezentowanych fanom Comy, środki wyrazu używane przez Piotra Roguckiego. Brzmienie pod wyraźnymi wpływami zespołów brytyjskich ciekawie skonfrontowane z całą gamą możliwości wokalnych Roguckiego. Płyta ryzykowna ale pełna dobrych utworów, które miały szansę sprawdzić  się nie tylko podczas słuchania w domu ale również na trasie koncertowej.

Loki odwiedził podczas trasy najważniejsze ośrodki kulturalne w Polsce. Zagrał też na Festiwalu w Jarocinie. Odwiedził także radiową Czwórkę. 

 

Druga solowa odsłona Piotra Roguckiego „95-2003” to swoisty powrót do przeszłości. Album, który ukazał się w maju 2012 zawiera utwory napisane w latach 1995-2003, jeszcze przed sukcesem zespołu COMA, które Piotr wykonywał podczas wielu festiwali, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie czy Spotkania zamkowe w Olsztynie. Teraz wracają na płycie w nowej odświeżonej postaci. Na płycie brzmiącej akustycznie i nieco eksperymentalnie, za sprawą wykorzystania dość niecodziennego instrumentarium i specyficznej konstrukcji utworów słychać wyraźnie 15sto letnie inspiracje rockiem, równowagę w używaniu środków ekspresji, słowem daje o sobie znać bogate doświadczenie muzyczne. Najlepszym sposobem na ocenę postępu Roguckiego w myśleniu o muzyce będzie porównanie bootlegów z YouTube z tym co zawiera oryginalny album z 2012 roku.

 

CZAS: 16 czerwca (niedziela), godz. 19.00

MIEJSCE: BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1, sala ToTu

BILETY: 35 zł (przedsprzedaż) 40 zł ( w dniu koncertu)

od: 16 czerwca 2013, 19:00
do: 16 czerwca 2013, 21:00 Bytomskie Centrum Kultury, pl. Karin Stanek 1

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 kwietnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło