Muzyka

Wielbłądy na Skrzyżowaniu Kultur

 

Zespół Wielbłądy wystąpi 26 września podczas najważniejszego festiwalu world music w Polsce, uznanego na świecie Warszawskiego Skrzyżowania kultur.

 

Co roku na Festiwal zjeżdżają się gwiazdy tego gatunku z całego świata, a przez kilka dni stolica zamienia się w międzynarodową muzyczną wyspę. Po dużych koncertach otwiera się klub festiwalowy, na scenie którego grają m. in. zaproszeni na warsztaty mistrzowie oraz specjalnie wyselekcjonowani goście. Na tej scenie wystąpią Wielbłądy.

 

Wielbłądy to autorski projekt doświadczonych muzyków polskiej sceny world music. Nie jest to jednak muzyka folkowa, choć czerpie z muzyki etnicznej. Wyraźnie słychać w niej inspiracje bluesem, a dzięki przyłączeniu się do projektu doskonałego jazzowego saksofonisty Jacka Mielcarka nabiera także jazzowego charakteru.

 

Trzonem zespołu jest Gwidon Cybulski, którzy jest artystą wyjątkowym na scenie nie tylko polskiej. Jego teksty są niezwykłe bogate w sensy, szczere i głębokie w swojej prostocie. Artysta przeplata w nich filozoficzne wizje łącząc idee mesjanistycznego świata zachodniego z buddyjską refleksją i chęcią poznania.

 

Zaproszenie zespołu do gry na scenie festiwalowej to niewątpliwy dowód poparcia i uznania ze strony organizatorów wydarzenia. Po raz pierwszy projekt muzyczny, który liczy sobie niespełna rok zyskał sobie tak duże zainteresowanie środowisk twórczych i widowni.

 

Pierwsza płyta zespołu Wielbłądy ukazała się w 2012 roku i już po kilku miesiącach, mimo tego że nie znajduje się w mainstreamie, konieczny był dodruk egzemplarzy.

 

Skład zespołu:

Gwidon Cybulski, Kuba Pogorzelski, Sebastian Wielądek, Mateusz Szemraj, Jacek Mielcarek

Więcej informacji o zespole:

http://www.strefarytmu.pl/oferta/wielb%C5%82%C4%85dy

Więcej informacji o Skrzyżowaniu Kultur:

http://www.festival.warszawa.pl/

 

26 września 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca