Muzyka

Niepokorni w listopadzie

Bajzel, The Jelly Belly i…

 

Kiedy? W środę, 13 listopada 2013 roku, o godz. 19.30. Gdzie? W klubie Żaczek (Kraków, al. 3 Maja 5). Co? Koncert w ramach cyklu Niepokorni! Zagrają Bajzel i The Jelly Belly, a swoje prace pokaże Krzysztof Pawłowski, student UJ. Będzie energia, pot i dużo dobrej muzyki!

 

Bajzel


Ten chłopak sam potrafi zrobić na scenie więcej zamieszania niż niejeden zespół. Charyzmatyczne występy (a było ich już ponad 200!) przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce i zagranicą. Bajzel to niespokojny, artystyczny duch. Muzyk sam komponuje, pisze teksty, nagrywa wszystkie dźwięki, a nawet projektuje okładki. Jego albumy „Bajzel”, „Miłośnij” i „Mała Wulgaria” zostały dobrze przyjęty przez krytykę i środowisko muzyczne. Grał na wielu polskich festiwalach, m. in. OFF, Męskie Granie, Opener czy PiotrkOFF, ale też zagranicą, m.in. w USA na SXSW (Austin). Obecnie Bajzel promuje swój nowy album „GinkGo”. Bajzel bawi się słowami, zestawiając je w sposób niekonwencjonalny, zakrapiając ciętym dowcipem, a po kilkukrotnym przesłuchaniu piosenki możemy ją odczytywać na wielu płaszczyznach. Artysta nie przestaje też eksperymentować w muzyce. Tu także dokonuje niestandardowych zestawień, miesza różnorodne style i tworzy z nich nowe. Bajzel na co dzień jest muzykiem grup Pogodno i Babu Król. W sierpniu artysta wydał nową, „
„metafizyczną” płytę „GinkGo”. Bajzel to starannie zaplanowany, zwariowany i niekontrolowany chaos. Idealnie pasuje do cyklu „Niepokorni”.

 

www.bajzel.art.pl i www.myspace.com/bajzel

 

The Jelly Bell (Słowacja)

To mieszanka indie rocka z psychodelą i shoegaze. Kapela pochodzi z Koszyc. W dorobku mają trzy wydawnictwa oraz setkę koncertów na terenie Czech i Słowacji, m.in. na ubiegłorocznej edycji festiwalu Pohoda. W Polsce wystąpią po raz drugi.

www.jlybly.bandcamp.com i www.jlybly.tumblr.com

 

Krzysztof Pawłowski

Rocznik '89. Studiuje historię i administrację na UJ. Grafiką i rysunkiem zajmuje się od dawna, choć nigdy nie kształcił się w tym kierunku. Jego miłością są dzieje II Rzeczypospolitej i Kresów Wschodnich. Miłość tę najchętniej przelewa na papier bądź płótno, stąd w jego rysunkach i szkicach często powraca tematyka widoków z przedwojennego Lwowa czy Wilna. Architektura jest bardzo wdzięczną tematyką, toteż w połączeniu z historycznym zabarwieniem, może dać bardzo ciekawe rezultaty.

www.krzysztof1989.deviantart.com

 

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru  prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Halla Nordfjord (Islandia), CeZik & KlejNuty, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentami imprezy są Edyta Pogwizd i Marzena Przybyła reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał artystów.

 

www.borowkamusic.pl

www.klubzaczek.pl

 

13 listopada 2013, 19:30

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca