Muzyka

electroFAza w Katowicach

electroFAza to cykl koncertów, łączących muzykę alternatywną z literaturą. Do końca roku aż trzykrotnie można się przekonać, co się rodzi na styku dźwięku i słowa.

 

Pierwszy electroFAzowy wieczór uświetniła obecność zespołu Polpo Motel, w skład którego wchodzi dwoje muzyków – Daniel gra na maleńkich klawiszach Casio (ustawionych na desce do prasowania Marii Peszek), Olga pisze teksty i śpiewa (bez akcesoriów).

 

Podczas drugiej edycji imprezy, 7 listopada, usłyszymy natomiast bydgoską grupę BRDA, która zaprezentuje materiał inspirowany twórczością Marcela Prousta. Pięcioosobowy skład, grający na gitarach, perkusji, klarnecie i klawiszach, da muzyczną odpowiedź na cykl powieściowy „W poszukiwaniu straconego czasu”.

 

W grudniu natomiast, na ostatniej tegorocznej electroFAzie, wystąpi zespół DAS MOON, świetnie znany fanom industrialnych eksperymentów, muzyki elektronicznej i alternatywnego popu. Unikalne instrumenty perkusyjne, duża dawka elektroniki z domieszką industrialnego brzmienia gitary plus charyzmatyczna wokalistka i poetka Daisy K. – to wszystko do usłyszenia już 12 grudnia w Katowicach. Ważnym elementem koncertów DAS MOON są synchroniczne projekcje wideo.

 

Supporty każdorazowo zapewnia formacja Fantazman – ekipa specjalistów od opowiadania historii. Prezentowane narracje początkowo wydają się nieco zagadkowe, szybko okazują się jednak opowieściami o dobrze nam znanej rzeczywistości, w której „jakby czegoś ciągle brak”.

 

Koncerty odbędą się w ramach jubileuszu 25. rocznicy powstania kwartalnika literackiego „FA-art”. Zapraszamy.

 

 

Klub Kulturalny „Klawiatura”
ul. Korfantego 6 (budynek BWA)
Katowice
wstęp wolny

Start: godz. 20.00

 

Kalendarium:

24.10.2013 – POLPO MOTEL

07.11.2013 – BRDA

12.12.2013 – DAS MOON

Supporty: FANTAZMAN

 

 

Więcej informacji:

www.FA-art.pl/25lat

www.facebook.com/25LatKwartalnika

strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1426083310944527/

 

Organizatorzy:
Towarzystwo Literackie im. Teodora Parnickiego, Wydawnictwo FA-art, Fundacja Otwarty Kod Kultury, Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca