Literatura

Moje świata widzenie

VII Konkurs Poetycki dla Młodych Twórców im. Zbigniewa Dominiaka

 

VII Konkurs Poetycki dla Młodych Twórców

im. Zbigniewa Dominiaka

„MOJE ŚWIATA WIDZENIE”  REGULAMIN  


1. Organizatorami Konkursu są: Bałucki Ośrodek Kultury RONDO w Łodzi, czasopismo społeczno-kulturalne „Tygiel Kultury” i oddział łódzki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.  


2. Celem organizatorów jest umożliwienie młodzieży zyskania oceny wierszy oraz ich publikacji, co jednocześnie jest kontynuacją działalności Zbigniewa Dominiaka, wielkiego przyjaciela i „nauczyciela” młodych twórców, poety, krytyka literackiego, współzałożyciela „Tygla Kultury”, prezesa oddziału łódzkiego SPP, członka PEN Clubu polskiego. (Zbigniewowi Dominiakowi i jego poezji został poświęcony zeszyt „Tygla Kultury” 4-6/2007, dostępny w zakładce - numery archiwalne - na stronie www.tygielkultury.eu)  


3. W Konkursie mogą brać udział - niezależnie od dotychczasowego dorobku i przynależności do zrzeszeń twórczych - poeci w wieku 16-30 lat, z kraju i z zagranicy, piszący w języku polskim.  


4. Uczestnik Konkursu powinien nadesłać w jednej kopercie 5 egzemplarzy zestawu 3 wierszy, niepublikowanych dotąd drukiem ani w Internecie. Każdy egzemplarz należy opatrzyć tym samym słownym godłem, umieszczonym również na dołączonej do prac kopercie, zawierającej: imię nazwisko, wiek, adres autora oraz numer telefonu i e-mail. W wyjątkowym przypadku autor może nadesłać płytę z wersją elektroniczną zestawu wierszy w jednym zwartym pliku ze słownym godłem umieszczonym na początku pierwszej strony.  

5. Zestawy konkursowe należy przysyłać w terminie do 27 marca 2009 roku, na adres:


              Bałucki Ośrodek Kultury RONDO

              ul. Limanowskiego 166

              91 – 027 Łódź

z dopiskiem na kopercie: MOJE ŚWIATA WIDZENIE  


6. Prace konkursowe oceniać będzie czteroosobowe jury złożone z poetów i krytyków literackich.  


7. Utwory wszystkich laureatów zostaną opublikowane w almanachu pokonkursowym; ponadto zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody pieniężne, a pozostali -rzeczowe.  


8. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz almanachów pokonkursowych nastąpi 30 maja 2009 roku. Informacja o dokładnym terminie i programie uroczystości ukaże się ok. 20 maja na stronach internetowych: www.bok.lodz.pl i www.tygielkultury.eu oraz www.spplodz.pl. Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni indywidualnie.  


9. Laureatom Konkursu organizatorzy zapewniają nocleg, wyżywienie i transport na imprezy towarzyszące uroczystości rozdania nagród.  


10. Nadesłane na Konkurs prace nie będą zwracane. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo bezpłatnego publikowania nagrodzonych i wyróżnionych wierszy w almanachu pokonkursowym, w drukach okolicznościowych i środkach masowego przekazu w kraju i za granicą.  
 

12. Dodatkowe informacje: pod numerem telefonu 042 651 50 30 wew. 16

lub na stronie www.bok.lodz.pl i www.spplodz.pl 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Grzesiek z nick-ąd
Grzesiek z nick-ąd 24 marca 2009, 18:14
a ja to do wuja stary?!
przysłano: 8 marca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca