Literatura

Konkurs literacki dla uczniów szkół średnich o nagrodę FanFila!

Konkurs dla uczniów szkół średnich . Termin nadsyłania prac: 31 stycznia 2011 r.

Instytut Filologii Polskiej UAM
ogłasza piąty konkurs literacki dla uczniów szkół średnich
o nagrodę FanFilaKonkurs, adresowany wyłącznie do uczniów wielkopolskich ponadgimnazjalnych szkół średnich, rozgrywa się w dwóch kategoriach – prozy i poezji.

I. Konkurs prozatorski obejmuje wyłącznie opowiadania. Jury zaprasza do nadsyłania jednego opowiadania, którego objętość nie powinna przekraczać 20 stron maszynopisu.

II. W dziedzinie poezji zapraszamy do nadsyłania pięciu wierszy o dowolnej objętości.

Kapituła Konkursu nie określa idei, tematyki czy formy. Zapraszamy do swobodnego wypowiadania swoich przeżyć i przemyśleń. Na ograniczenia wolności jeszcze przyjdzie czas.


Termin nadsyłania prac: 31 stycznia 2011 r.


Prace w dwóch egzemplarzach (przyjmujemy wyłącznie prace w wersji papierowej) wraz z dodatkowymi informacjami (imię i nazwisko – bez godła, adres domowy, adres e-mail, numer telefonu, klasa; imię i nazwisko polonisty lub opiekuna literackiego, jego adres e-mail, adres szkoły) prosimy nadsyłać na adres: Instytut Filologii Polskiej, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, z dopiskiem na kopercie „Konkurs literacki o nagrodę FanFila”.


Termin ogłoszenia wyników: początek marca 2011 r. O dokładnej dacie poinformujemy drogą mailową (nasz adres elektroniczny: fanfil@amu.edu.pl), informacja ta znajdzie się także na stronie domowej Instytutu Filologii Polskiej: polonistyka.amu.edu.pl w zakładce „Konkurs literacki o nagrodę FanFila”.


Nagrody (w każdej z dziedzin osobne i równorzędne):


I. Nagroda pierwsza: 700 złotych.
II. Nagroda druga: 500 złotych.
III. Nagroda trzecia: 300 złotych.


Jury (w skład którego wchodzą prof. Przemysław Czapliński, prof. Piotr Śliwiński, dr Ewa Rajewska i dr Piotr Śniedziewski) dopuszcza przyznawanie prywatnych nagród przez osoby i instytucje, jednocześnie zastrzegając sobie możliwość innego podziału trofeów. Jury decyduje również o umieszczeniu nagrodzonych prac na stronie domowej IFP.

Niech Muzy i Komputery wszystkim uczestnikom konkursu sprzyjają!

Ewa Rajewska

 

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca