Literatura

XIII Ogólnopolski i polonijny konkurs literacki im. Leopolda Staffa

 

  •  Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej 
  • Starachowickie Centrum Kultury w Starachowicach 
  • Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim
    oraz Grupa Literacka „Wiklina” i Fundacja „Radostowa”

zapraszają do udziału w XIII Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa

 

Leopold Staff w Skarżysku-Kamiennej znalazł schronienie, wytchnienie, przyjaźń; tu wracał i tu zmarł 31 maja 1957r. Ponadczasowe przesłania literackie poety klasyka w literaturze polskiej, wymagają przypomnienia jego postaci oraz twórczości. W pewnej mierze czyni to nasz Konkurs, poprzez nawiązanie do Leopolda Staffa jako Patrona. Życzymy radości z twórczych zmagań oraz sukcesu każdemu z uczestników.

 

 Konkurs nie ogranicza tematu, dotyczy poezji i prozy ogólnie. Jednak mile widziany jest dołączony do zestawu wiersz, proza związane z postacią Leopolda Staffa lub Skarżyskiem-Kamienną.

 

  W Konkursie mogą wziąć udział autorzy zrzeszeni i nie zrzeszeni, debiutanci i twórcy z określonym dorobkiem artystycznym. WARUNKIEM UDZIAŁU JEST NADESŁANIE ZESTAWU PRAC /dotychczas nie nagradzanych i niepublikowanych/ W JEDNEJ Z TRZECH KATEGORII, w 3 egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego. / Dopuszczalne są dwa zestawy, zaprezentowane pod tym samym godłem/. Nadesłanie większej ilości zestawów, pod różnymi godłami, albo prac już drukowanych lub nagradzanych w innych konkursach, spowoduje dyskwalifikację autora.

 

  Prace powinny być opatrzone godłem. Tym samym godłem powinna być opatrzona dodatkowa koperta zawierająca dane: imię i nazwisko autora, adres, telefon, datę urodzenia, adres e-mailowy, krótką informację o dorobku artystycznym. Godła nie powinny powtarzać się z konkursów poprzednich, powinny być zaszyfrowane słowem /niedopuszczalne są godła cyfrowe i rysunkowe/.

 

  Kategorie:
POEZJA – zestaw 5 wierszy (w 3 egzemplarzach)
PROZA - jeden lub dwa utwory do 10 stron: opowiadanie, nowela, wspomnienie, esej, reportaż, fragment dziennika, itp. (w 3 egzemplarzach)
MŁODZIEŻOWA /do 18 lat/ – poezja lub proza - jak wyżej (w 3 egzemplarzach) z zaznaczeniem na kopercie KATEGORIA MŁODZIEŻOWA

 

  Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne na łączną kwotę 5 tys. złotych. O rozdziale nagród zadecyduje profesjonalne jury. Dodatkowo Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. notebooki) dla laureatów kategorii młodzieżowej.

 

 Nadesłanie prac oznacza zgodę autora na nieodpłatne wykorzystanie tekstów w prasie i tomiku – pokłosiu konkursu.

 

 Organizatorzy nie przewidują prowadzenia indywidualnej korespondencji, odsyłania prac, ani powiadamiania wszystkich uczestników /oprócz nagrodzonych i wyróżnionych/.

 

  Prace należy nadsyłać do końca lutego /28.II 2011/ r. na adres:
Miejskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25; 26-110 Skarżysko-Kamienna,
z dopiskiem KONKURS LITERACKI.

Uroczystość finałowa przewidziana jest w maju 2011 roku w Skarżysku-Kamiennej. Szczegóły podsumowania – tj. czas, miejsce, program, lista laureatów – zostaną umieszczone na stronie Miejskiego Centrum Kultury www.mck.skarzysko.pl

 

Dodatkowych informacji udzielają:
Halina Wężyk – MCK Skarżysko-Kamienna, tel. 41 - 25 31 482 w.34; e-mail: mcksko@wp.pl
oraz Bożena Piasta – Komisarz Konkursu Tel. 607 106 769 ; e-mail: bpiasta@poczta.onet.pl
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca