Literatura

OKG „Rewolucje – Rewelacje! Paronimy i Paranoje XXI wieku”

OKG „Rewolucje – Rewelacje! Paronimy i Paranoje XXI wieku” – zakończony!

 


*


Informacja o terminie ogłoszenia wyników w konkursie literackim:

 

Ogólnopolski Konkurs Literacki  „Rewolucje – Rewelacje! Paronimy i Paranoje XXI wieku” zostanie rozstrzygnięty do dnia 20 kwietnia 2011.

Trwają obrady Jury w składzie: Agnieszka Mirahina, Łukasz Plata, Marcin Orliński.

 

Laureatów poznamy już wkrótce.

 

*

 

Ogólnopolski Konkurs Graficzny  „Rewolucje – Rewelacje! Paronimy i Paranoje XXI wieku” został zakończony.


(Nie)rozstrzygnięcie

 

Minął już kilka dni temu zapowiedziany w regulaminie termin rozstrzygnięcia konkursu. Jako pomysłodawca i koordynator tego przedsięwzięcia muszę przyznać, z nieukrywaną przykrością, że liczba zgłoszeń okazała się bardzo niewielka; zbyt mała, żeby sensownie rozstrzygnąć konkurs. Spośród kilku zaledwie nadesłanych zestawów bez trudu można wybrać ten jeden najciekawszy i najdojrzalszy pod każdym względem, jednak trudno znaleźć dla niego konkurencję. W tej sytuacji, po konsultacjach ze współpracowniczką redakcji – malarką Joanną Szydełko – postanowiłem nie rozstrzygać konkursu w sposób tradycyjny ustalając hierarchię miejsc, ale przyznać wyróżnienia tym artystom, którzy zdecydowali się wziąć udział w naszym wywrotowym konkursie, nie oglądając się na to, iż nie oferowaliśmy wysokich nagród finansowych.

 

 

Wyróżnieni

 

Publikujemy poniżej wyróżnione prace, wybrane  z zestawów nadesłanych do Konkursu „Rewolucje – Rewelacje! Paronimy i Paranoje XXI wieku”  i ogłaszamy, że ich autorzy otrzymują:

 

Pejotlwyróżnienie specjalne, gwarancję publikacji całego zestawu czterech prac w antologii „Wywrotowe Teksty”, możliwość szerszego zaprezentowania swojej twórczości i sylwetki artystycznej w osobnym artykule, który zostanie opublikowany na głównej stronie Wywroty.pl. Ponadto Pejotl otrzymuje zestaw nagród rzeczowych:

 

1.    Płytę Bartosza Porczyka Sprawca

2.    Książkę  Trzech panów w łódce... z angielskim!

3.    Zbiór esejów Czekanie cudu Jerzego Sosnowskiego

4.    Koszulkę Wywroty.pl

 

 

Fiołekwyróżnienie,  gwarancję publikacji wybranych prac w antologii „Wywrotowe Teksty” a także książkę Dziesięć tysięcy uciech cesarza José Frèchesa.

 

 

 Pio – wyróżnienie,  gwarancję publikacji wybranych prac w antologii „Wywrotowe Teksty” a także książkę Mały Brat – Cory Doctorowa.


 

hammer666 – wyróżnienie honorowe i nagrodę symboliczną w postaci koszulki Wywroty.pl.

 

*

 

Wyróżnionym Artystom Redakcja Wywroty.pl dziękuje za udział w konkursie i składa Serdeczne Gratulacje!

 

*

Antologia „Wywrotowe Teksty”


W związku z nierozstrzygnięciem Konkursu Graficznego oraz przesunięciem terminu rozstrzygnięcia Konkursu Literackiego do dnia 20 kwietnia 2011, a także z uwagi na troskę o powodzenie przedsięwzięcia, konieczność zagwarantowania wysokiej jakości merytorycznej tekstów i ciekawej formy estetycznej planowanego wydawnictwa – Antologii Wywrotowe Teksty, przesuwamy termin jej publikacji do października 2011.

 

Wkrótce (jeszcze w kwietniu) ogłoszony zostanie dodatkowy nabór tekstów oraz ilustracji do tego wydawnictwa.

 

*


Fundatorami nagród w Ogólnopolskim Konkursie Graficznym Portalu Wywrota.pl: „Rewolucje – Rewelacje! Paronimy i Paranoje XXI wieku” są:

 

Wydawnictwo TELBIT

Wydawnictwo W.A.B.

Wydawnictwo Muzyczne LUNA music

 

 

Fundatorom nagród Redakcja portalu Wywrota.pl składa Serdeczne Podziękowania.

 

 

Zdjęcia


Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7893 artykuły 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


przysłano: 7 listopada 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca