Literatura

Konkurs na opowiadanie

1.  Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu z okazji szczęśliwie siódmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania ogłasza niniejszym konkurs na najlepsze polskie opowiadanie roku 2011. Hasło przewodnie tej edycji brzmi:

 

Nie tak to pamiętam.

 

Wzmiankowane hasło/temat konkursu można oczywiście traktować jedynie jako inspirację; jury jednak szczególną uwagę zwróci na utwory autentycznie się do ww. tematu odnoszące, na przykład: w nowatorski sposób poruszające problematykę indywidualnego postrzegania świata, subiektywizacji wydarzeń, dramatycznego bądź komicznego rozszczepienia prawd i konfliktów z tego wynikających. W związku z powyższym, jeśli autor opowiadania  tak dalece zapamięta się w dziele tworzenia, iż głęboko zapomni bądź też szczerze zlekceważy ww. temat konkursu - jego pracę spotkać może, niestety, brak należytego zainteresowania. Niewykluczone, iż zostanie przeczytana po łebkach, złośliwie, a - w konsekwencji - spodziewanych laurów jako i niechybnej sławy: nie doczeka.

 

2.  Nieprzekraczające 15 stron maszynopisu teksty  można przesyłać do 1 lipca 2011r. pod adresem milka@shortstory.pl lub na adres pocztowy Centrum Kultury „Zamek”: pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław, z dopiskiem „Konkurs na opowiadanie”, do przesyłki dołączając wersję elektroniczną tekstu.

 

3.  Prace niespełniające wymagań formalnych nie będą brane pod uwagę.

 

4.  Teksty należy podpisać imieniem i nazwiskiem, a do przesyłki prosimy dołączyć informacje kontaktowe (adresy e-mail i pocztowy, numer telefonu kontaktowego).

 

5.  Nadesłane teksty oceni profesjonalne jury.

 

6.  Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez jej autora regulaminu konkursu oraz z przekazaniem na rzecz Centrum Kultury „Zamek” autorskich praw majątkowych do tekstu i zgodą na jego publikację w drukach festiwalowych /katalog, antologia/ i na stronach www festiwalu bez dodatkowego wynagrodzenia.

 

7.  Główną nagrodę w konkursie stanowi kwota: 2.500,- zł brutto. Nagrodą dodatkową jest zaproszenie do udziału w 7. finale Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania w dniach 7-8 października 2011r. we Wrocławiu. Podatek dochodowy wynikający z przyznanej nagrody głównej CK „Zamek” we Wrocławiu naliczy, potrąci z nagrody i odprowadzi do odpowiedniego US zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

8.  Jury przyzna także 10 wyróżnień, które będą uprawniały do bezpłatnego udziału w zajęciach creative writing odbywających się podczas festiwalu. Najciekawsze prace będą mogły zostać opublikowane w serwisie www.opowiadanie.org lub w festiwalowej antologii tekstów.  

 

9.  Ogłoszenie nazwiska laureata głównej nagrody i wręczenie nagród nastąpi 7 października 2011r. Zwycięzcy zostaną powiadomieni telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Lista nazwisk zostanie również opublikowana na stronie www.opowiadanie.info  

  1. Organizator nie zapewnia wyżywienia ani zakwaterowania w trakcie warsztatów.
  2. Organizator rezerwuje sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia puli wyróżnień konkursowych, a także do innego podziału nagród.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca