Literatura

Otwarty konkurs na najlepszy przekład opowiadania 2011

Regulamin


1. Konkurs na przekład opowiadania towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi Opowiadania 2011 ogłasza Centrum Kultury „Zamek”.
2. Konkurs obejmuje tłumaczenia opowiadań z języków oryginalnych (angielski, niderlandzki, niemiecki) na język polski.
3. Na konkurs mogą być nadsyłane wyłącznie tłumaczenia opowiadań zatwierdzonych do celów konkursowych przez Biuro Festiwalowe. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przetłumaczenie i nadesłanie tekstu przekładu na język polski całości utworu.
4.Jeden uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę (przekład jednego tekstu).
5. Wyznaczone do konkursu teksty opowiadań w językach oryginalnych można otrzymać zwrotnym listem elektronicznym, po wcześniejszym wysłaniu zgłoszenia pod adresem milka@shortstory.pl . Teksty konkursowe można także pobrać ze strony internetowej Festiwalu pod adresem http://www.opowiadanie.info . Uczestnicy konkursu nie mają prawa wykorzystywać tekstów oryginalnych do innych celów niż tłumaczenie, w szczególności zabrania się publikacji tekstów w jakiejkolwiek formie i na jakimkolwiek nośniku.
6. Tłumaczenia w języku polskim należy przesyłać pocztą elektroniczną (milka@shortstory.pl). W oddzielnym pliku, dołączonym do tej samej przesyłki, należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, adres, pełne, aktualne dane kontaktowe wraz z numerem konta.
7. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez jej autora regulaminu konkursu oraz ze zrzeczeniem się na rzecz Festiwalu Opowiadania autorskich praw majątkowych do tekstu tłumaczenia; do e-maila należy zatem dołączyć pisemną zgodę na publikację przekładu i rezygnację z honorarium za ewentualną publikację.
8. Nadesłane na konkurs prace oceniać będzie jury wybrane przez organizatorów Festiwalu, w którego skład wejdą specjaliści w dziedzinie przekładu literackiego.
9. W konkursie przewidziane są następujące nagrody:
I nagroda – 1000 zł brutto
II nagroda – 700 zł brutto
III nagroda – 300 zł brutto,
a także wyróżnienia oraz nagrody książkowe. Organizatorzy konkursu zastrzegają możliwość innego podziału nagród. Podatek dochodowy wynikający z przyznanej nagrody organizator odprowadza do odpowiedniego US.
10. Termin nadsyłania prac upływa 15 sierpnia 2011 (termin dostarczenia prac organizatorowi). Ogłoszenie wyników i i wręczenie nagród nastąpi podczas Festiwalu, w dniu 7 października 2011. Zwycięzcy zostaną powiadomieni telefonicznie, listownie lub pocztą elektroniczną.
11. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać od koordynatora Festiwalu, Dobromiły Jankowskiej, pod adresem milka@shortstory.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca