Literatura

XXVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. M. Stryjewskiego

 

REGULAMIN

       XXVI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO
im. MIECZYSŁAWA STRYJEWSKIEGO w LĘBORKU

 

  1. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział poeci i prozaicy, zrzeszeni i nie zrzeszeni w organizacjach twórczych. W konkursie nie mogą brać udziału osoby będące laureatami nagrody Grand Prix jednej z ostatnich czterech edycji konkursu.
  2. Konkurs obejmuje dwie kategorie: poezję i prozę. Tematyka utworów nie jest ograniczona, tym niemniej organizatorom zależy na uwzględnieniu tematyki regionalnej.
  3. Przewidziana jest też kategoria specjalna: utworów nadesłanych przez mieszkańców powiatu lęborskiego, które należy na kopercie oznaczyć literą „L”
  4. Prace w kategorii poezji powinny obejmować zestaw 4 wierszy, w kategorii prozy: nowelę, opowiadanie, reportaż lub esej – do 10 stron maszynopisu.
  5. Na konkurs należy nadsyłać w 6 egzemplarzach utwory, które nie były dotychczas publikowane i nagradzane w innych konkursach, opatrzone jedynie godłem. To samo godło winno występować  na dołączonej kopercie zawierającej wewnątrz nazwisko autora, adres, numer telefonu. Termin nadsyłania prac na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Armii Krajowej 16, 84-300 Lębork, upływa 30 września 2011 r.
  6. Organizatorzy nie przyjmują tekstów w formie elektronicznej.
  7. Organizatorzy przewidują nagrodę główną Grand Prix Marszałka Województwa Pomorskiego  oraz trzy nagrody w kategorii poezji, trzy nagrody w kategorii prozy

Jury zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród.

 

Ponadto przewidziane są nagrody specjalne:

-          Burmistrza Lęborka za małą formę literacką o tematyce telewizyjnej

-          Burmistrza Lęborka – nagroda publiczności

-          nagroda im. Józefa Majkowskiego przyznawana przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana za utwór ukazujący godność człowieka i życia

-          Zarządu  Głównego Zrzeszenia  Kaszubsko–Pomorskiego za utwór w języku kaszubskim lub             o tematyce kaszubskiej – poezja

-          Oddziału  Miejskiego Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego za utwór w języku kaszubskim lub                 o tematyce kaszubskiej – proza

 

8. Organizatorzy nie odsyłają prac. Nagrodzone teksty mogą być zamieszczone w publikacjach organizatorów i prasie bez wynagrodzenia.

9. Odbiór nagród możliwy jest wyłącznie podczas imprezy finałowej. Organizatorzy nie przesyłają nagród pocztą.

10.  Rozstrzygnięcie konkursu i uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 25 listopada 2011 r.  o godz. 17.00 w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”.

11.  Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku,                    tel. 59 862 23 07, e-mail: mbp@biblioteka.lebork.pl.


przysłano: 27 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca