Literatura

Nakręć wiersz Krystyny Miłobędzkiej

Już po raz piąty festiwalowi Port Literacki towarzyszyć będzie konkurs „Nakręć wiersz”. Od 2008 roku filmowcy z kraju i zagranicy realizują etiudy filmowe ilustrujące wiersze współczesnych polskich poetów. Poprzednie cztery edycje zaowocowały łącznie kilkuset filmami, których różnorodność i poziom z roku na rok coraz bardziej zaskakują organizatorów i jury.

 

Pierwszy dzień 17. edycji najważniejszego krajowego festiwalu literackiego poświęcony będzie Krystynie Miłobędzkiej, jednej z najznakomitszych współczesnych polskich poetek obchodzącej w przyszłym roku 80. rocznicę urodzin. Wśród festiwalowych wydarzeń, które uświetnią urodziny laureatki Silesiusa, znalazł się także konkurs na filmowe realizacje jej wierszy.

 

Do udziału w projekcie dopuszczonych zostanie maksymalnie 80 zespołów. Każdy z nich może zarezerwować jeden wiersz spośród zamieszczonych w specjalnym banku. Codziennie na poświęconej konkursowi podstronie internetowej pojawiać się będzie zaktualizowana lista utworów. O rezerwacji decydować będzie kolejność zgłoszeń nadesłanych na adres: nakrecwiersz@biuroliterackie.pl

 

W tegorocznej odsłonie konkursu uczestnicy walczyć będą nie tylko o uznanie jurorów, ale także o względy publiczności. Po raz pierwszy organizatorzy uruchomią głosowanie SMS i specjalnie do tego celu stworzoną stronę internetową www.nakrecwiersz.pl z zakwalifikowanymi do konkursu filmami.

 

Do pokazu finałowego 20 kwietnia 2012 roku zakwalifikowanych zostanie od 10 do 20 filmów, a oceniać je będzie jury w składzie: Artur Burszta, Jan Komasa, Michał Merczyński i Jarosław Szoda. Uczestnicy walczyć będą o 10 tys. złotych ufundowane przez Prezydenta Miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Tego samego dnia ogłoszony zostanie także laureat nagrody publiczności.

 

Konkurs „Nakręć wiersz Krystyny Miłobędzkiej” nie ma ograniczeń wiekowych i adresowany jest w równym stopniu do amatorów i profesjonalistów, pojedynczych osób, a także grup producenckich, autorów z Polski lub zagranicy. Zgłoszenia oraz prace konkursowe należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 2 stycznia 2012 (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

 

Biuro Literackie

Przejscie Garncarskie 2

50-107 Wrocław

 

Z dopiskiem: "Nakręć wiersz Krystyny Miłobędzkiej"

 

Więcej:

http://biuroliterackie.pl/imprezy/imprezy.php?site=a00


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca