Literatura

Nakręć wiersz: końcówka zgłoszeń

Zbliża się finał przyjmowania zgłoszeń do piątej edycji „Nakręć wiersz”. W banku wierszy Krystyny Miłobędzkiej pozostało już niewiele „wolnych” utworów. Na realizację filmów pozostało kilka tygodni (na gotowe etiudy czekamy tylko do 2 stycznia). To ostatnia chwila na podjęcie decyzji o udziale w konkursie, w którym wygrać można 10 tys. złotych!

 

Zadaniem uczestników organizowanego od 2008 roku przez Biuro Literackie konkursu jest stworzenie filmowej adaptacji wiersza. Bohaterem poprzedniej edycji „Nakręć wiersz” był Tadeusz Różewicz, a zwycięzcami członkowie grupy Maszyna do ruszania, która z powodzeniem „sfilmowała” wiersz „Bystrzyca Kłodzka”.

 

Kto wygra tym razem, okaże się za kilka miesięcy. Laureatów piątej odsłony konkursu, tym razem poświęconej „najwybitniejszej współczesnej poetce polskiej” Krystynie Miłobędzkiej, poznamy 20 kwietnia 2012 roku, podczas pierwszego dnia festiwalu Port Literacki.  Nadesłane klipy oceni jury, w którym zasiądą Artur Burszta, Michał Merczyński, Jan Komasa i Jarosław Szoda.

 

Pula nagród ufundowanych przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza wynosi 10 tys. zł. Nowością w piątej edycji konkursu będzie nagroda publiczności. Na zakwalifikowane do finału etiudy będzie można głosować na specjalnie w tym celu otwartej stronie nakrecwiersz.pl (start niebawem) i za pomocą SMS-ów.

 

Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych. Podobnie jak w poprzednich edycjach mogą brać w nim udział profesjonalni twórcy, amatorzy, pojedyncze osoby oraz grupy studenckie z kraju i zagranicy. Prace należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 2 stycznia 2012 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Biuro Literackie, Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław - z dopiskiem „Nakręć wiersz Krystyny Miłobędzkiej”.

 

Więcej o „Nakręć wiersz” >>>

http://biuroliterackie.pl/imprezy/imprezy.php?site=a00

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Alex Reed
Alex Reed 5 listopada 2011, 22:30
Nie mogę rozkminić tego ich banku wierszy. Po czym poznać, że dany tekst jest jeszcze wolny?
przysłano: 16 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca