Literatura

Konkurs Małych Form Prozatorskich „Wrzenie”, VI edycja

Koło Naukowe Polonistów działające przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Białymstoku od kilku lat z powodzeniem wyzwala kipiący w umysłach młodych ludzi potencjał, organizując konkurs małych form prozatorskich o uznanej tradycji i marce – WRZENIE. Również w tym roku chcemy stworzyć okazję do uwolnienia energii pisarskiej, która gromadzi się w szufladzie biurka, kieszonkowym notesie, na internetowym blogu czy w inteligentnym smartphonie. Rosnące cały czas w głowie ciśnienie i palące słowa prawdopodobnie nie pozwalają przechodzić spokojnie obok codzienności i sprawiają niemało problemu właścicielom tychże głów i kartek. Nie jest dobrze, gdy taka energia nie ma swojego ujścia. Zaworami bezpieczeństwa są wspomniane notesy czy blogi – to jednak za mało! To grozi wybuchem! Nasz konkurs kierujemy do wszystkich, których rozsadza pisarska energia. Chcemy rozpalić do białości wyobraźnię i podnieść ciśnienie słów. Chcemy, aby w opowieściach młodych ludzi ZAWRZAŁO!

 

Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych. Aby wziąć w nim udział należy nadesłać dowolny tekst prozatorski w formie wydruku komputerowego do 5 stron czcionką Times New Roman 12, interlinia 1,5 (wydruk i dodatkowo CD z wersją elektroniczną). Tekst należy opatrzyć godłem. W oddzielnej, zaklejonej kopercie, również opatrzonej godłem, należy umieścić swoje dane personalne (imię i nazwisko, adres i numer telefonu, e-mail). Prace, które nie spełnią wymogów formalnych, zostaną zdyskwalifikowane. Tekst, kopertę z danymi i CD należy wysłać w jednej kopercie z dopiskiem WRZENIE 2012 na adres:

 

Koło Naukowe Polonistów
Instytut Filologii Polskiej
Uniwersytet w Białymstoku
Plac Uniwersytecki 1
15-420 Białystok

 

Termin nadsyłania prac mija 20 kwietnia 2012 roku. Prace nadesłane po tym terminie nie wezmą udziału w konkursie. Rozstrzygnięcie nastąpi 9 maja 2012 roku, a o wynikach zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani. W jury konkursu zasiądą podlascy pisarze: Michał Androsiuk i Ignacy Karpowicz. Przewidywana nagroda główna to tablet multimedialny.

 

Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować na adres: kaenpe.uwb@gmail.com. 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
joanna skórka 26 marca 2012, 12:21
wysłałam...kto wie... jestem ciekawa co i jak;]
przysłano: 26 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca