Literatura

Rusz śladem Moriarty'ego i Caulfielda! - konkurs

Kochani, wakacje w pełni, nawet najwytrwalsi poprawkowicze złożyli broń - czas na konkurs!

Słonko przygrzewa, kobiety zrzucają z siebie garderobę, a Beata Kozidrak śpiewa, że nie ma wody na pustyni. Raj, czyż nie?

via http://www.icelandviking.com

 

Niektórym jednak czegoś ciągle brak, gdzieś ich rwie, sami nie wiedzą gdzie. Duszą się w otoczonych betonem miastach, gdzie nieśmiało zielone skwerki nie dają nawet namiastki kontaktu z naturą.


Też tak masz? Też czujesz, że jesteś gdzieś pomiędzy? Masz ochotę ruszyć w drogą prostą i daleką jak południki, ciąć przestrzeń czerwonym cabrio jak Raoul Duke i Dr. Gonzo? A może jak Sal Paradise, nie patrząc na nic, chcesz przejść i przejechać autostopem kraj z zachodu na wschód lub z północy na południe? Duchy Deana Moriarty'ego i Holdena Caulfielda wołają do Ciebie, by dolączyć do nich w wędrówce? 

 

Świetnie, pakuj więc torby i w drogę, na szosę, na przystanek, na stację, tam, gdzie poniesie Cię wyobraźnia!. W drodze jednak przyda Ci się dobra muzyka, więc weź ze sobą discmana lub odtwarzacz płyt, bo tego lata doprawdy, jest czego słuchać! 

 

Dla żądnych przygody, przecierania ścieżek i stóp, pokonywania mil każdym możliwym środkiem transportu mamy wyjątkowy konkurs.

 

Wystarczy bowiem, że napiszecie tekst prozaiczny inspirowany którąś z wymienionych wyżej postaci lub książek (W drodze, Lęk i odraza w Las Vegas/Las Vegas Parano, Buszujący w zbożu), w których występują i opublikujecie go na Wywrocie! Pojemność tekstu to od 3 do 10 stron znormalizowanego wydruku A4, termin zaś  - 20.08.2012, macie więc czas prawie do końca wakacji! 

 

Do wygrania egzamplarze płyt duetu CruzZzZaspał - Sztuka Naiwna oraz spoken wordowego projektu Wojtka Cichonia - Działa Zabrane.

 

Może więc warto na wielką letnią wędrówkę zabrać ze sobą kawałek notesu i ołówek? Śmiało! 

 

 

 

 

 

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7938 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Reg Kehoe 31 lipca 2012, 13:49
Idę na to.
Radosław Kolago
Radosław Kolago 21 sierpnia 2012, 11:28
Czas minął, teksty zostaną ocenione przez jury i już za kilka dni poznacie wyniki!
przysłano: 26 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca