Literatura

Konkurs Teorie Spisków

 

O IDEI TEORII:

 

KAŻDEGO DNIA MOŻEMY SPOTKAĆ SIĘ Z POZORNIE ZUPEŁNIE ZWYCZAJNYMI ZDARZENIAMI
LUB ZJAWISKAMI,


możemy również być świadkami czegoś niezwykłego. Tak naprawdę od nas zależy, jak zinterpretujemy to, co przyniósł nam świat. Czy będziemy się doszukiwać w tym drugiego dna? Czy w naszych umysłach powstanie jakaś niezwykła teoria spiskowa?

Forum literackie Craiis oraz wydawnictwo Uguisu zapraszają wszystkich, szczególnie utalentowanych debiutantów, do wzięcia udziału w konkursie na opowiadanie o teorii spiskowej, bazujące na dowolnym wydarzeniu z dziejów świata lub nawiązujące do dowolnego rekwizytu występującego w historii. Gatunek opowiadania nie jest sprecyzowany, ponieważ może to być tak zwane "poliltical fiction", ale również żartobliwa historia o krasnoludkach w wodociągach lub elfach w Hyde Parku. Dla nas najważniejsze są pomysł, lekkość pióra i dobry warsztat.

 

 

TERMIN NADSYŁANIA OPOWIADAŃ


- poprzez specjalny formularz dostępny na stronie - to 13.03.2013. Dla zwycięzców przewidujemy nagrody rzeczowe, dyplomy oraz publikację w antologii "Teorie spisków", która jest planowana na koniec 2013 roku i będzie sprzedawana przez internet oraz w wybranych księgarniach.

 

 

PRACE POWINNY SPEŁNIAĆ WYMOGI REGULAMINU


Oprócz opowiadań należy przygotować krótką notatkę (3-5 zdań) wyjaśniającą, skąd autor czerpał inspirację. Notatka ta będzie umieszczona w antologii na początku opowiadania i powinna zostać przesłana wraz z tekstem konkursowym.

 

 

 

Więcej na:

     

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca