Literatura

Konkurs literacki we Wrocławskim Teatrze Pantomimy

W związku ze zbliżającą się premierą przedstawienia „Historia brzydoty” w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie literackim! Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu za pomocą jednej z wybranych form literackich* współczesnej brzydoty.

Drogi uczniu, zachęcamy Cię do napisania o tym, co jest dzisiaj brzydkie, budzi nie tylko twoją, ale i powszechną odrazę i dezaprobatę. Wybierz odpowiednią dla siebie formę literacką, zabaw się językiem, tematem i wyślij pracę na adres agnieszka.charkot@gmail.com

 

Umberto Eco – włoski pisarz, filozof, eseista, felietonista, autor „Historii brzydoty”. Opisuje w niej brzydotę na przestrzeni wszystkich epok, podając liczne przykłady, z niemalże trzech tysięcy lat, zarówno w malarstwie, jak i literaturze. Ostatni rozdział „Historii brzydoty” odnosi się do współczesności, ale tylko do roku 2007 (data wydania książki). Od tego czasu minęło prawie 7 lat. W dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie, 7 lat to prawie jak cała epoka. Wiemy bardzo dobrze, jak błyskawicznie zmieniają się gusta, moda, upodobania; tempo tych zmian jest przerażające. Czy aby na pewno to, co było kiedyś brzydkie i nieakceptowane, dzisiaj nadal budzi w nas wstręt i odrazę? Czy są jakieś stałe wyznaczniki piękna i brzydoty, czy zmieniają się one z każdą epoką? A może jednak pewne aspekty brzydoty są stałe? A może są takie „brzydoty”, dla których czas okazał się łaskawy i włączył je do kanonu piękna?

 

Każda praca powinna być opatrzona imieniem i nazwiskiem autora oraz mailowym adresem korespondencyjnym.

 

Termin: na wasze prace czekamy do 24 stycznia 2014

 

Nagrody:

I miejsce – książka Umberto Eco „Historia brzydoty” ufundowana przez Dom Wydawniczy REBIS, dwuosobowe zaproszenie na premierę przedstawienia „Historia brzydoty” w reż. Anny Piotrowskiej, dyplom

II miejsce – książka Umberto Eco „Historia brzydoty” ufundowana przez Dom Wydawniczy REBIS, dyplom

III miejsce – zaproszenie na dowolnie wybrane przedstawienie we Wrocławskim Teatrze Pantomimy (z wyjątkiem premier)

 

*Dopuszczone formy literackie: felietony, opowiadania, rozprawki, eseje, utwory poetyckie. Maksymalna objętość pracy konkursowej – 5 stron A4.

 

24 stycznia 2014

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca