Literatura

Na tropach Śląskiego Shakespeare’a

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego dla poetów i dramatopisarzy. W samym sercu Katowic wiosną po raz trzeci wyłoniony zostanie „Śląski Shakespeare”. – Każda edycja konkursu uświadamia nam ilu młodych utalentowanych, wrażliwych i wspaniale rokujących literatów pisze na co dzień do szuflady. Młodzi literaci pokazują, że mają wiele do powiedzenia, piszą według oceny jury interesująco i z dobrym warsztatem. Ten fakt należy docenić i uszanować. Dzięki konkursowi wielu z nich ma szansę zaprezentować swój dorobek przed szeroką publicznością, a samo słowo pisane przeżywa renesans – mówi dr Anna Dobrowolska, organizatorka konkursu. I choć „Śląski Shakespeare” jest jeden, każdy wyróżniony utwór otrzyma publikację w tomiku wydanym przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. Poza uznaniem jest jeszcze o co walczyć, bo dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne, rzeczowe i niespodzianki. W poprzednich edycjach zwycięskie scenariusze realizowano na deskach Teatru Śląskiego. Czy w tym roku będziemy mogli mówić o kolejnym gorącym debiucie? – Tego jeszcze nie możemy zdradzić, ale zapewniamy, że warto. Liczymy zarówno na wspaniałe poematy, jak i scenariusze – dodaje organizatorka. W zeszłym roku w jury konkursu zasiadali m.in. reżyserka Magdalena Piekorz i pisarz Feliks Netz.

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, której działalność skupia się na wspieraniu utalentowanej młodzieży.  Podczas uroczystej gali w obecności zaproszonych gości jak: artyści, literaci, ludzie nauki, władze samorządowe oraz media, zostaną  wręczone nagrody i wyróżnienia. Nagrody: 2000 zł za I miejsce, 1000 zł za II miejsce, 500 zł za III miejsce.

 

Zostanie też zaprezentowana publikacja w postaci zbioru nagrodzonych i wyróżnionych scenariuszy, wydana przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. W Konkursie mogą wziąć udział autorzy tekstów z całej Polski tworzący w kategoriach: poezja: wiersze, poematy  oraz dramaty: scenariusze teatralny i filmowy.

 

Regulamin i formularze zgłoszeniowe konkursu można znaleźć na stronie: www.fmt.org.pl , Utwory należy nadsyłać do 15 lutego 2014 roku.

 

 

Fundacja Młodzi Twórcy
Im. prof. Piotra Dobrowolskiego

Ul. Szczygłów 8, 40-533 Katowice
T. 502 976 584
E. annadob1@interia.eu; mlodzitworcy@wp.pl
www.fmt.org.pl
Nr KRS: 0000355622 NIP: 954 26 98 674 REGON: 241584129

https://www.facebook.com/pages/Fundacja-M%C5%82odzi-Tw%C3%B3rcy-im-prof-Piotra-Dobrowolskiego/156400127733944?fref=ts


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca