Literatura

VI edycja konkursu literackiego na bajkę

 

VI KONKURS LITERACKI
„LIBERUM ARBITRIUM”

Stowarzyszenie Promocji Kultury >> Liberum Arbitrium<< ogłasza :
VI KONKURS LITERACKI - NA BAJKĘ DLA DZIECI

O STATUETKĘ SOWY TUCHÓWKI 2015

POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA TUCHOWA

Konkurs adresowany jest do autorów (osób dorosłych), twórców polskich i polonijnych oraz innych narodowości, posługujących się językiem polskim.

Organizatorzy: SPK „Liberum Arbitrium”, Towarzystwo Miłośników Tuchowa, Dom Kultury, Biblioteka Publiczna oraz Przedszkole Publiczne w Tuchowie.

Cele konkursu: 1.Wprowadzenie do literatury polskiej wartościowych tekstów, w swej formie ukazujących piękno i bogactwo języka polskiego. 2. Stworzenie możliwości docenienia i popularyzowania wartościowej twórczości autorów początkujących i mało znanych. 3. Pozyskanie tekstów mogących posłużyć do promocji miasta i regionu, a przez to także promocji twórczości autorów.

REGULAMIN :

1. Nadesłane na konkurs bajki – wcześniej niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach – w łącznej objętości ok. pięciu stron formatu A-4 (przy wielkości czcionki nr 14) – rozpatrywane będą w dwóch kategoriach:
a) tematyka dowolna,
b) bajka tematycznie, postaciami lub miejscem akcji związana z Tuchowem.


 

  1. Prace konkursowe należy przesłać do dnia 31 stycznia 2015 r. Plik w postaci elektronicznej – w temacie mejla prosimy podać godło autora - na adres: liberum.arbitrium@tlen.pl oraz w postaci papierowego wydruku – w 2 egz. pod adresem: Dom Kultury, ul. Chopina 10, 33-170 Tuchów, z dopiskiem na kopercie KONKURS 2015.

  2. Do wydruków należy dołączyć zaklejoną kopertę, oznaczoną tym samym godłem (godło elektroniczne winno być takie samo, jak na egzemplarzach wydrukowanych), zawierającą wewnątrz: imię i nazwisko autora, adres (+ nr telefonu, adres e-mail) oraz krótką notkę biograficzną.

  3. Nadesłane utwory winny zawierać cechy przypisane bajce jako epickiej opowiastce wierszem lub prozą. Prace konkursowe oceni kompetentne jury, powołane przez organizatorów, kierując się założeniami regulaminu, własnymi subiektywnymi, suwerennymi odczuciami i posiadaną wiedzą. Składu osobowego jury – organizatorzy nie ujawniają.

  4. Planowane ogłoszenie wyników: 1 maja 2015. Werdykt jury jest ostateczny i niepodważalny.

  5. Nadesłanie prac na konkurs jest tożsame z wyrażeniem zgody autora na wykorzystanie jego utworu w celach promocyjnych miasta Tuchowa w różnych formach realizacyjnych oraz w działalności statutowej SPK „Liberum Arbitrium”.

  6. NAGRODY:
    Nagrodzone zostaną po trzy osoby w każdej kategorii.

* Pierwsze nagrody w obu kategoriach: statuetka Sowy Tuchówki oraz nagroda pieniężna w wysokości 750 (siedemset pięćdziesiąt) złotych.
*Drugie i trzecie miejsce: dyplom oraz nagroda pieniężna w wysokości odpowiednio 600 i 500 złotych.
Laureaci otrzymają dodatkowo po 10 sztuk pokonkursowej antologii bajek.

8. Organizatorzy przewidują również dodatkowe wyróżnienia w postaci zakwalifikowania nadesłanego utworu do antologii pokonkursowej. Osoby tak wyróżnione otrzymają przesłane pocztą podziękowanie za udział w konkursie i po 3 egzemplarze antologii.

9. LAUREACI konkursu zostaną imiennie zaproszeni na uroczyste spotkanie, prezentację nagrodzonych utworów i wręczenie nagród w Domu Kultury w Tuchowie, w dniach 9 – 11 października 2015 r.

10. Organizatorzy zapewniają zaproszonym gościom zakwaterowanie i pełne wyżywienie.

11.Wszelkie informacje związane z konkursem będą dostępne na stronach internetowych Domu Kultury w Tuchowie oraz Stowarzyszenia „Liberum Arbitrium”: http://eliberum.wordpress.com/
Kontakt mejlowy w przypadku pytań związanych z konkursem: wg108@gazeta.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 sierpnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca