Literatura

XVII Ogólnopolski i Polonijny Konkurs Poetycki im. Leopolda Staffa

Uwaga! termin nadsyłania wierszy przedłużony do 30-XI-2017. Kto jeszcze nie zdążył - zapraszamy!

 

XVII Ogólnopolski i Polonijny Konkurs Poetycki im. Leopolda Staffa

 

W 2017 roku mija 60. rocznica śmierci Leopolda Staffa, wielkiego poety klasyka. Miasto Skarżysko-Kamienna stało się dla niego schronieniem w trudnych czasach. Tu znalazł wytchnienie i przyjaźń.  Tu odpoczywał i tu zmarł 31 maja 1957 r. Ponadczasowe przesłania literackie Leopolda Staffa w literaturze polskiej wymagają przypomnienia jego postaci oraz twórczości. Poprzez organizowany już po raz siedemnasty konkurs nazwany imieniem Leopolda Staffa, pragniemy uczcić tę okrągłą rocznicę. Leopold Staff to przede wszystkim niezwykły poeta, dlatego też do tegorocznej edycji zapraszamy wszystkich piszących poezję.

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 1. Organizatorami Konkursu są: Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Grupa Literacka „Wiklina” działająca przy MCK w Skarżysku-Kamiennej - gospodarze tegorocznej edycji oraz Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowickie Centrum Kultury w Starachowicach.
 1. W Konkursie mogą wziąć udział autorzy zrzeszeni i nie zrzeszeni, debiutanci i twórcy z określonym dorobkiem artystycznym, którzy ukończyli 18 lat.
 1. Warunkiem udziału jest nadesłanie pocztą tradycyjną zestawu 5 wierszy - tematyka dowolna - dotąd nigdzie nie publikowanych i nie nagradzanych. Wiersze należy nadesłać w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej (płyta CD).
 1. Każdy utwór powinien być opatrzony godłem (pseudonimem). Tym samym godłem należy podpisać płytę CD oraz zaklejoną kopertę z danymi autora dołączoną do przesyłki.
 1. W zaklejonej kopercie należy umieścić wypełniony i podpisany dokument wydrukowany ze strony organizatora: www.mck.skarzysko.pl  /a w nim dane autora, oświadczenie i zgoda/.
 1. Prace należy przesłać do: 10 września 2017 r.  (decyduje data stempla pocztowego)  na adres:Miejskie Centrum Kultury, 26-110 Skarżysko-Kamienna,  ul. Słowackiego 25  (z dopiskiem „KONKURS POETYCKI”)
 1. Nadesłane prace niespełniające warunków regulaminowych (np. nadesłanie większej lub mniejszej ilości wierszy w zestawie; nadesłanie więcej zestawów przez tego samego autora; nadesłanie prac już drukowanych lub nagradzanych w innych konkursach; brak wersji elektronicznej, brak wersji papierowej; brak godła, brak danych osobowych autora, brak podpisów na oświadczeniu i zgodzie)  nie zostaną dopuszczone do udziału w konkursie.
 1. Nadesłane utwory oceni Jury powołane przez organizatora. Nagrodzone i wyróżnione wiersze zostaną wydrukowane w pokłosiu konkursu „Wokół Staffa XVII”.
 1. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody pieniężne, dyplomy oraz pokłosie konkursu. Ponadto organizator przewiduje dodatkowe nagrody specjalne, m.in. dla najlepszego autora z województwa świętokrzyskiego. Osoby wyróżnione drukiem w pokłosiu konkursu otrzymają po jednym egzemplarzu pokłosia.
 1. Organizatorzy nie przewidują prowadzenia indywidualnej korespondencji, odsyłania prac, ani powiadamiania wszystkich uczestników. Tylko Laureaci oraz osoby wyróżnione zostaną powiadomieni imiennie.
 2. Autorzy przystępujący do Konkursu oświadczają, że przesłane utwory są ich wyłącznym dziełem oraz wyrażają zgodę na publikowanie i przetwarzanie swoich danych osobowych w publikacjach i ogłoszeniach wyników.
 3. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac i zastrzegają sobie prawo do ich archiwizowania oraz nieodpłatnego publikowania /w prasie i innych mediach/ nagrodzonych, wyróżnionych czy wybranych przez jury i organizatorów utworów w celu promocji Konkursu.
 4. Zgłoszenie prac do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu, który dostępny jest na stronie www.mck.skarzysko.pl 

Życzymy radości z twórczych zmagań oraz sukcesu każdemu z uczestników.

 

od: 1 czerwca 2017
do: 30 listopada 2017 Skarżysko-Kamienna

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca