"Chcę żyć" - autobiografia Michała Piróga już 16 kwietnia w księgarniach

 

        Determinacja jest siłą, dzięki której mogą spełnić się marzenia, pod warunkiem, że będzie jej towarzyszyć odwaga i przekonanie, że zawsze warto być wiernym sobie. Michał Piróg po raz pierwszy tak szczerze opowiada o trudnej drodze do spełnienia marzeń, odkrywaniu korzeni, odważnym coming-oucie oraz o tym, dlaczego nie wierzy w słowo „nigdy”. „Chcę żyć” to portret pewnej niezwykłej medialnej postaci z bardzo zwykłymi marzeniami, ale także historia polskiego społeczeństwa i przemian jego świadomości na przestrzeni ostatnich 30 lat.

 

            Michał Piróg jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiego showbiznesu. „Chcę żyć” to jego pierwsza, bardzo szczera autobiografia. Swoją opowieść zaczyna od historii z wczesnego dzieciństwa. Urodził się w Kielcach. Rodzice półtorarocznego Michała usłyszeli smutną diagnozę: w wyniku zbyt dużej dawki szczepionki chłopiec miał nigdy nie stanąć na nogi. Historia potoczyła się jednak inaczej. Walka z chorobą sprawiła, że stracił wiele dni dziecięcej swobody, zyskał jednak wrażliwość, która ukształtowała jego dalsze losy. W wieku 16 lat odkrył, że miłością jego życia jest taniec. Specjaliści orzekli, że już za późno na profesjonalną karierę. Dzięki determinacji Michał zdołał udowodnić, jak bardzo się mylili.

          W „Chcę żyć” Michał opisuje wszystkie przeszkody, które musiał pokonać, aby dotrzeć tam, gdzie zawsze pragnął. Przedstawia kluczowe momenty swojego życia, punkty zwrotne, w których odkrył swą prawdziwą tożsamość. Bezkompromisowość oraz absolutna uczciwość autora sprawiają, że książka na długo pozostaje w pamięci. Po pierwsze jest to historia jednostki o silnym charakterze i ogromnej wrażliwości, jej walki z systemem i drodze do odnalezienia w sobie równowagi. Po drugie opowieść ta obnaża właściwe polskiemu społeczeństwu kompleksy i zahamowania. Michał otwarcie mówi o swoim homoseksualizmie, nie waha się także opowiedzieć o atakach, z jakimi na co dzień się spotyka z tego powodu. Bez żalu i goryczy, za to z głęboką refleksją nad motorem ludzkich działań opowiada o tym, co mu w świecie przeszkadza oraz co go motywuje. Autor przepuszcza polską rzeczywistość przez pryzmat własnych doświadczeń, uzyskując tym samym wyrazisty obraz konfliktu – tego wewnętrznego, ale i międzyludzkiego, międzypokoleniowego.

           Być wiernym sobie – nawet jeśli wszyscy wokół uważają cię za nieco zwariowanego. Nie przestawać marzyć – nawet jeśli twoje marzenia wydają się nierealne. Pozwolić sobie na miłość – nawet jeśli miałaby wywołać sprzeciw i wymagać poświęceń. Na własnym przykładzie Michał pokazuje, że zawsze warto mówić głośno o swoich przekonaniach. „Chcę żyć” to inspirująca opowieść o dążeniu do szczęścia, które jest prawem każdego.

        Michał ma wiele twarzy – utalentowany tancerz z wieloma sukcesami na koncie, obecnie choreograf, postać medialna, ale przede wszystkim chłopak z małego miasta z bardzo typowymi pragnieniami: samorealizacji, wolności i szczerej miłości. Pełen dystansu wobec siebie, nie stwarza go wobec innych – jest lubiany ze względu na swoją otwartość, bezpośredniość i zaangażowanie w sprawy społeczne. „Chcę żyć” to uniwersalna historia o odwadze, na którą trzeba się zdobyć, by zacząć spełniać swoje marzenia oraz o wszystkich ciemnych stronach, które mają te już spełnione.

           „Trzymacie Państwo w rękach książkę o niezbyt wyrośniętym żydowskim geju z Kielc, który oglądając przed laty teledyski Madonny ubzdurał sobie, że tak jak ona, będzie kiedyś zmieniał świat. I to nie tylko pod względem artystycznym.”
Michał Piróg


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
kris
kris 6 maja 2014, 10:54
wzruszajacea teraz michalek rozklada nozki przed kazdym kto ma wiecej niz 20 cm w rozporku. barwna postac? zenada koles z homoseksualizmu robi chorobe i promuje sie ikone !!!!!! tez jestem gejem i nie widze powodu dla ktorego tak nisko trzeba upasc zeby byc akeceptowanym !!!!
ewa
ewa 30 maja 2014, 13:27
przeczytałam tę książkę i zatęskniłam za miłością. Brawo Michał
kasia
kasia 19 czerwca 2014, 15:52
chce zyc a kto ci nie kaze chlopie to ze jestes homoseksualista to bedziesz zyc, a z tymi pogladami chorymi to nic ciekawego, ksiazka nudna.
Monika z Gdańska
Monika z Gdańska 15 lipca 2014, 01:29
Właśnie skończyłam czytać książkę. "Pochłonęłam ją" w 2 dni. Szczera, pisana w fajny sposób - też chciałabym zarazić się od Michała P tą radością życia i uporem :)
MP - życzę aby spełniło się Twoje marzenie z ostatniego rozdziału!!!!!
Kamil
Kamil 15 sierpnia 2014, 14:19
Dobrze, że wyjeżdżam z tego kraju.
przysłano: 9 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło