Literatura

Mieszanka wybuchowa godna uwagi - GOLD

 

Natalia Mielczarek sięgnęła po temat dość kontrowersyjny, a jednocześnie niezwykle interesujący, choćby z psychologicznego punktu widzenia. Umysł ludzki nierzadko bowiem potrafi płatać nam figle i zaskakiwać. Nawet jeśli wydaje się nam, że jesteśmy do czegoś niezdolni, kiedy nadarza się okazja lub los stawia nam na drodze zaskakujące przeszkody, bądź szanse, potrafimy zaskoczyć samych siebie własną reakcją na określoną sytuację.
 
Powieść „Gold” to mieszanka wybuchowa, w której znajdziemy miłość, zazdrość, nienawiść, chęć zemsty, przyjaźń, oddanie, lojalność, zdradę, a także sporą dawkę przemocy (zarówno fizycznej, jak i psychicznej) przeplatające się z seksem, który nie zawsze łączy się z uczuciami.
 
Akcja toczy się wielotorowo i choć niezaprzeczalną gwiazdą i postacią nr 1 jest Natalii/Mery/Pani Gold, to nie mniej ważnymi postaciami są: Margo, Pan Der i Lily. Również oni stają się narratorami, czy głównymi bohaterami poszczególnych rozdziałów, dzięki czemu czytelnik ma możliwości poznać niektóre sytuacje z punktu widzenia różnych osób, gdyż ich opowieści przeplatają się, zazębiają, nakładają i łączą, czasem odbiegając w zupełnie innym kierunku, by w ujęciu całościowym utworzyć niezwykle barwną, ciekawą i fascynującą historię z zaskakującymi rozwiązaniami poszczególnych wątków.
 
Wszystko zaczyna się od pogmatwanego życia i rozterek młodej kobiety o imieniu Natalii, która, szukając własnej drogi i lecząc złamane serce, trafia na podobne sobie postaci, sponiewierane przez wydarzenia z przeszłości i stojące na życiowym zakręcie. Postanawia pomóc zarówno sobie, jak i nowo poznanym znajomym i rozkręca biznes, który okazuje się strzałem w dziesiątkę. Za jej przyczyną powstaje elitarny klub sadystek, który nie dość, że pozwala pracownicom na rozładowanie emocji i swoistą zemstę za własne rozczarowania płcią przeciwną, to jeszcze przynosi ogromne korzyści finansowe. Profity są jednak obopólne, gdyż klienci otrzymują to, za co płacą, a nawet więcej.
 
Tym niezwykłym biznesem zaczynają się jednak interesować działające na tych ziemiach od lat rodziny mafijne. Powodów może być wiele, ale prawda, która wypłynie na światło dzienne okaże się bardzo zaskakująca…
 
W tle pojawia się miłość, seks, sekrety, walka o władzę, poszukiwanie własnej drogi, rozliczenia z przeszłością i próba rozpoczęcia nowego życia.
 

Czy uczucia, które rodzą się między bohaterami okażą się ważniejsze niż to, co ich dzieli?


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 września 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca