Literatura

Brutalne morderstwo w Krakowie – "Waga" Bartłomieja Basiury

 

W jednym z krakowskich mieszkań zostają znalezione ciała trzech mężczyzn. Pozornie sprawa jest oczywista – tragiczny finał porachunków między pseudokibicami. W toku śledztwa ujawnia się jednak związek tej zbrodni z nieznanym dotąd aktem bestialstwa. Odkopano w lesie ciała, na których sprawca dokonał sekcji zwłok, poszerzając swoją kolekcję o kolejne organy. To jedyny wspólny element w sprawie, której nie potrafi rozwikłać ani policja, ani prokuratura. Trop niespodziewanie prowadzi do Aresztu Śledczego na Montelupich, gdzie obowiązują inne zasady gry…

 

Brutalny obraz Krakowa – miasta, gdzie wybór jest wyłącznie złudzeniem, a sprawiedliwość ma subiektywny wymiar. Czy opaska Temidy pozostała wyłącznie mitem?

 

Śląsk ma swojego Hitchcocka. Pojawił się mistrz misternej intrygi kryminalnej i każdą kolejną powieścią udowadnia, że lektura może być nie tylko rozrywką, ale również intelektualnym wyzwaniem. Polecam!

Joanna Bartel – aktorka

Ta książka to petarda. Na początku tli się powoli i nieznacznie, aby nieco później wybuchnąć nam w rękach. I już nie da się nic zrobić, trzeba wraz z tą zagmatwaną i wciągającą historią wypalić się do samego końca. Końca początku...

 

Agnieszka Lingas-Łoniewska,  pisarka

Skuteczność wymiaru sprawiedliwości na ogół pozostawia wiele do życzenia. Skuteczność niczym nieograniczonej wyobraźni Bartłomieja Basiury to dla czytelnika gwarancja nieprzespanej nocy i mocnych wrażeń przy lekturze jego książki. Wartka akcja, okrutne zbrodnie, demony przeszłości, tajne organizacje oraz zaskakujący finał - czegóż chcieć więcej!

Wioleta Sadowska – Subiektywnieoksiazkach.pl

Mocna, silnie oddziałująca na zmysły i emocje Czytelnika – tak w kilku słowach można określić najnowszą powieść Bartłomieja Basiury. Waga naszpikowana jest zaskakującymi zwrotami akcji i trzyma w napięciu do samego końca. Rewelacyjna intryga. Perfekcyjnie napisana powieść.

Magda Szkudlarek-Szarkowska – Okiem na Horror.

 

Patronat medialny: Kryminalna Kawiarenka, Grupa Twórcza Nie Czytasz, Subiektywnie o Książkach, Upadli.pl, Polscy Autorzy, Zaczytajsie.pl, Polacy nie Gęsi, Wywrota.pl

 

Bartłomiej Basiura (ur. 1991) - pochodzący ze Śląska pisarz młodego pokolenia, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor powieści kryminalnych: Zamknięta prawdaHipnoza, Uczeń Carpzova. Niekonwencjonalnie tworzy fabułę, wprowadzając elementy romansu oraz political fiction z perspektywy kilku głównych postaci. Prywatnie pasjonat podróży, fotografii oraz islandzkich brzmień muzyki.

 

Bartłomiej Basiura, Waga

Wydawnictwo: Videograf

Stron: 432

Premiera: 3. 02. 2016r.

 

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca