Literatura

Bankiet wysuszonych kasztanów – książka nie tylko dla seniorów

Czas jest nieubłagany, i choć robilibyśmy wszystko, by spowolnić zmiany jakie stopniowo odciska na naszym ciele, nadejdzie dzień, gdy starość zapuka do naszych drzwi. Obawy, które możemy odczuwać są jak najbardziej naturalne i nieuniknione, ale świadomość, że ten etap życia można satysfakcjonująco wykorzystać bez względu na przeszkody jakie postawi przed nami życie powinna sprawić, że docenimy i właściwie wykorzystamy każdą chwilę.

 

Książka „Bankiet wysuszonych kasztanów”  autorstwa Joanny Stańdy to pochwała życia „tu i teraz”, która przekona nas, że dalekosiężne plany są niczym wobec wartości codziennych momentów. Życie potrafi płatać figle, więc warto docenić dziś, bo przecież nigdy nie wiemy co będzie jutro, jeśli oczywiście nadejdzie…

 

Autorka dotykając najbardziej istotnych aspektów życia zdołała ukazać starość i niedołężność jako naturalny, wielokrotnie trudny, a zarazem pełen wrażeń i niezapomnianych emocji etap życia.

 

Główne bohaterki, cztery bardzo charakterystyczne staruszki, którym przyjdzie poznać się na oddziale geriatrycznym zapewnią nam masę świetnej zabawy. Szpitalne warunki pozostawiają wiele do życzenia, dlatego bohaterki postarają się zrobić wszystko, by poprawić sobie warunki pobytu. Starych, niewygodnych lóżek, przestarzałego wyposażenia, wzbogaconego darami z WOŚP nie da się wymienić, ale istnieją sposoby, aby wpłynąć na głodowe racja żywnościowe, czy opieszałość pielęgniarek.

Zaradność seniorek jest godna podziwu, i zachęca do działania wiele osób, nawet szpitalnego kapelana, który odegra kluczową rolę w organizowaniu tytułowego bankietu.

 

Wyruszając na „Bankiet wysuszonych kasztanów” z pewnością nie poczujemy się zawiedzeni, a gdy już poznamy nowe przyjaciółki zrozumiemy, że starość to najodpowiedniejszy moment, by doceniać każdą chwilę.

 

Tytuł: Bankiet wysuszonych kasztanów

Autor  Joanna Stańda

ISBN  9788379005666

Wydawnictwo Psychoskok

Rok wydania  2016

 

Agata83

40 Poznań
5 artykułów


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca