Wywrota

Queer w Polsce

Spotkanie z Marzeną Lizurej, redaktorką książki "Z odmiennej perspektywy. Studia queer w Polsce". Spotkanie prowadzą Joanna Kaliszuk i Agnieszka Kłos.

Naukowa refleksja studiów gejowsko-lesbijskich, a potem studiów queer zmieniła spojrzenie humanistyki na sprawy związane z mniejszościami seksualnymi. Przedstawiciele tych społeczności z obiektów badań stali się narratorami i na ten aspekt współczesnej refleksji naukowej chciałyśmy zwrócić uwagę. Queer oznacza odmieńca, a queerowa perspektywa jest perspektywą odmienną od tradycyjnej, ale równie uprawnioną.

Marzena Lizurej - uzyskała stopień doktora w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od dawna współpracuje z ruchem feministycznym i LGBT. Była współzałożycielką Koła Naukowego Queer Studies „Nic Tak Samo" i prowadziła je przez kilka lat. Razem z Moniką Baer zredagowała książkę „Z odmiennej perspektywy. Studia queer w Polsce" (Wrocław 2007). Interesuje ją sztuka jako styl życia.

 

13 marca 2008, 18:00 Czytelnia Gepperta, Wrocław

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Jacek Łaszcz 11 marca 2008, 00:46
Czy zwyrodnialec (nie mówię: ekscentryk, bo to może trochę eufemistyczne) też jest odmieńcem? A jeśli, to w jakich granicach?
przysłano: 10 marca 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca