Wywrota

"Nieludzka komedia" Jerzego Franczaka - przedpremierowo w Trójce od 3 sierpnia!

 

Wydawnictwo Literackie i Trójka zapraszają

 

PRAPREMIERA POWIEŚCI JERZEGO FRANCZAKA NIELUDZKA KOMEDIA

Czyta: Rafał Mohr

Od 3 sierpnia o godz. 11.50 w Trójce

 

Od poniedziałku 3 sierpnia w Programie III Polskiego Radia przedpremierowo prezentowana będzie najnowsza książka Jerzego Franczaka Nieludzka komedia. Powieść młodego prozaika czytać będzie aktor Rafał Mohr. Miłośników mocnej prozy zapraszamy do słuchania pasma „Tu Baron” od poniedziałku do piątku o godz. 11.50.

 

Nieludzka komedia ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego we wrześniu. Z pozoru jest to zabawna opowiastka, lekka i łatwa, choć jednocześnie nieprzyjemna. Snuje ją niejaki Emil Król, niespełniony pisarz, sfrustrowany nauczyciel i nieszczęśliwy kochanek zarazem. Jego gawędy o rodzinie, o podróżach czy o pracy w szkole cechuje zjadliwy humor i gorzka ironia. Czytelnikowi śmiech jednak zamiera na ustach, kiedy ten sympatyczny sceptyk dopuszcza się bestialskiego mordu, zabijając swoją ukochaną, niedoszłą matkę jego dziecka, a następnie ćwiartując jej zwłoki… Osadzony w więzieniu, opisuje swoje życie i wsłuchuje się w medialny szum, jaki narasta wokół jego zbrodni. Nie tracąc nic ze swej błyskotliwości, powieść Franczaka ujawnia na koniec swój dantejski wymiar i zmienia się w medytację o nowoczesnym złu, pozbawionym istoty i nieuchwytnym.

 

Jerzy Franczak (ur. 1978 w Krakowie), prozaik, poeta, autor esejów i szkiców literaturoznawczych. Wykłada poetykę na Wydziale Polonistyki UJ w Krakowie oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Dziennikarz znany z programów TVP Kultura.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 lipca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca