Wywrota

Druga edycja Poland Contact Festival – Warsaw Flow

 

W dniach 3-10 lipca w Warszawie, w Centralnym Basenie Artystycznym odbędzie się druga edycja Poland Contact Festival – Warsaw Flow. To spotkanie pasjonatów contact improvisation (CI), sztuki tanecznej, w której nie obowiązują żadne schematy czy kroki, liczy się tylko naturalny, spontaniczny kontakt – z drugą osobą, z otoczeniem, ze swoim ciałem.

Podczas 8 festiwalowych dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach najlepszych nauczycieli contact improvisation z całego świata. Będą tańczyć w ciszy, przy dźwiękach muzyki, z zamkniętymi oczami, solo, w duetach, w większych grupach. Festiwale contact improvisation odbywają się w większości krajów europejskich. Gromadzą otwartych, spontanicznych ludzi, którzy często podążają za tymi spotkaniami, przemieszczając się z kraju do kraju.

– To chyba jedyny festiwal, w którym nie ma widzów czy słuchaczy – odbiorców w tradycyjnym znaczeniu. U nas każdy festiwalowicz jest aktywny – tańczy, a nie tylko obserwuje taniec. To uczestnicy tworzą ten festiwal, a uczestniczyć w nim może każdy – zarówno zawodowi tancerze, jak i zupełnie początkujący. Kontaktu uczymy się wszyscy – mówi Paulina Święcańska, organizatorka festiwalu i instruktorka CI.

 

Technika CI, chociaż ma już 39 lat, w Polsce jest jeszcze nowością. Druga edycja Poland Contact Festival – Warsaw Flow pozwala wierzyć, że ten taniec zaczyna się u nas powoli zakorzeniać.

– Wiemy, że jest potrzeba organizacji tego typu festiwalu w naszym kraju – zaproponowania takiego spędzenia czasu, który będzie obfitował w pozytywne emocje, nowe znajomości, pozwoli odpocząć od codziennej rutyny i pośpiechu. To wszystko oferuje contact improvisation – podsumowuje Anna Wyganowska, pasjonatka CI oraz organizatorka festiwalu.

Festiwal to nie tylko warsztaty, ale także pokazy taneczne, sesje na łonie natury. Szczegółowy plan festiwalu dostępny jest na stronie www.polandcontactfestival.com.

Na stronie również znajdują się wszelkie informacje dotyczące kosztów i warunków uczestnictwa.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 listopada 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca