Wywrota

Zamień Odpady na Kulturalne Wypady

 

Wystartowała ogólnopolska kampania edukacyjna Zamień Odpady na Kulturalne Wypady. Pod tym hasłem Fundacja EkoRozwoju FER łączy świat kultury z ekologią i odpowiedzialnymi postawami społecznymi. Zapraszając mieszkańców miast na imprezy kulturalne, uczymy o recyklingu i przekonujemy do segregacji odpadów już w gospodarstwach domowych.

 

Nie chcemy zanudzać biadoleniem jak jest  źle i na ile każdy z nas powinien się zmienić. Przeciwnie – ZAPRASZAMY DO ZABAWY. Już teraz angażują się w nią mieszkańcy odwiedzanych miast, wolontariusze, instytucje kulturalne, firmy gospodarujące odpadami, samorządy oraz media. Podczas tej zabawy rośnie sobie niepostrzeżenie i spontanicznie zainteresowanie życiem kulturalnym i świadomość ekologiczna, a skłócone niechętne sobie zwykle środowiska łączą się dla wspólnego pozytywnego celu.

 

Od 9 kwietnia 2011 do 31 września 2012 w dwunastu największych miastach kraju odbędą się akcje wymiany surowców wtórnych na bilety rozmaitych instytucji kulturalnych (opery, filharmonie, teatry, kina, muzea) i sportowych. Każdy uczestnik przynosząc określoną, niewielką ilość surowców (makulatury, plastikowych lub szklanych butelek, baterii, puszek, czy też zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) otrzyma bilet na imprezę kulturalną.

 

Nasz projekt edukacyjny sprawdził się już wielokrotnie we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Gdańsku. Tym razem chcieliśmy rozszerzyć działania na cały kraj uzupełniając je o dodatkowe wydarzenia kulturalne (wystawy, pokazy mody recyklingowej, warsztaty graffiti etc), działania w internecie, wydawnictwa edukacyjne skierowane do szkół podstawowych i gimnazjalnych, jak również cykle warsztatów i szkoleń dla samorządów lokalnych.

 

Projekt objęty został patronatem Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest wydarzeniem non-profit finansowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

 

W kwestiach merytorycznych oraz zagospodarowania surowców po akcji wspierają nas profesjonalnie: Fundacja Plastics Europe Polska, firmy Wastes Service, Fortum oraz program Rekarton.

Szczegóły na www.recykling.org.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 listopada 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca