Wywrota

Bytomska Kawiarenka Obywatelska

Ruch Autonomii Śląska Koło Bytom, Stowarzyszenie na  Rzecz Bytomia PROJEKT BYTOM oraz Klub BRAMA zapraszają na comiesięczne spotkania w ramach pierwszej platformy dyskusyjnej między mieszkańcami Bytomia, a osobami mającymi wpływ na kulturę i tkankę miejską oraz losy regionu: BYTOMSKA KAWIARENKA OBYWATELSKA.

Celem spotkań jest budowa platformy dyskusyjnej między mieszkańcami Bytomia, a władzami powiatu i województwa, osobami odpowiedzialnymi za ośrodki kultury i rozrywki, przedsiębiorcami, inwestorami oraz innymi osobami mającymi wkład w rozwój miasta, a także z osobami decydującymi o wizualnym charakterze miasta i jego przyjazności dla mieszkańców. 

Podczas comiesięcznych dyskusji poruszana będzie problematyka bieżących wydarzeń, mających wpływ na losy Bytomia. W atmosferze wzajemnej tolerancji i spokojnej wymiany zdań oraz pomysłów zamierzamy stworzyć jedyne w swoim rodzaju miejsce dialogu pomiędzy mieszkańcami miasta, a jego władzami. Każde spotkanie stanowić będzie również możliwość bezpośredniej dyskusji z gościem/gośćmi honorowym/ymi.
 

Pierwsze, pilotażowe spotkanie odbyło się 25 lipca i przyciągnęło rzeszę osób zainteresowanych tematem Autonomii Śląska. Gościem honorowym był wówczas Pan Jerzy Gorzelik. 
 

29 sierpnia (poniedziałek) o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu Bytomska Kawiarenka Obywatelska. 
Temat sierpniowego spotkania to:
Plan Rozwoju Miasta i Przebudowy Śródmieścia, Strategie Promocyjne Bytomia.

W ramach dyskusji poruszymy temat m.in. wpływu szkód górniczych na rozpad tkanki miejskiej oraz podjęte środki zapobiegawcze, wizerunku miasta w oczach Bytomian i Ślązaków, a także przedyskutujemy i skonfrontujemy z opinią publiczną plan przebudowy śródmieścia. 

Gościem honorowym spotkania będzie:
Prezydent Bytomia Piotr Koj

Dyskusje w ramach Bytomskiej Kawiarenki Obywatelskiej odbywać się będą w każdy ostatni poniedziałek miesiąca.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca