Literatura

2. Festiwal Poezji

Festiwal Poezji, a więc pierwszą w 2007 roku odsłonę Czterech Pór Książki będą gościły: Kraków, Olsztyn, Poznań, Bielsko-Biała, Warszawa, Wrocław, Bytom, Białystok i Katowice.
Druga edycja Festiwalu Poezji trwać będzie od 27 lutego do 6 marca 2007, a udział w nim weźmie plejada polskich poetów wszelkich pokoleń: Urszula Kozioł, Marcin Baran, Jarosław Lipszyc, Jolanta Stefko, Julian Kornhauser, Marcin Sendecki, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Ryszard Krynicki i Jacek Dehnel to tylko niektórzy z jego uczestników.

Spośród bogatej oferty na szczególną uwagę zasługują niewątpliwie prezentacje młodej poezji z polskich miast (Olsztyn), spotkanie z tekściarzami-poetami (m.in. Katarzyną Nosowską i Lechem Janerką – w Warszawie), cykl wydarzeń związanych z twórczością Agnieszki Osieckiej (Katowice), spotkania leśmianowskie (Olsztyn, Warszawa), wieczory z chorwacko-szwajcarską poetką Dragicą Rajčić oraz sesja poświęcona poezji Stefana Themersona (Kraków).

Łącznie w ramach Festiwalu odbędzie się około 50 wydarzeń: klasycznych spotkań autorskich, dyskusji o współczesnej poezji, prezentacji pokoleniowych i regionalnych, a także warsztatów, koncertów i wystaw.

Festiwal jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Impreza została zorganizowana przez Instytut Książki wspólnie z lokalnymi partnerami: Fabryką Bestsellerów z Białegostoku, redakcją olsztyńskiego Portretu, poznańsko-wrocławską księgarnią Kapitałka, warszawskim planem.B, Książnicą Beskidzką z Bielska-Białej, Biblioteką Śląską z Katowic, szwajcarską fundacją Pro Helvetia oraz wydawnictwami ha!art, a5 i Sic!

zobacz: Szczegółowy program

(Instytut Książki)


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 czerwca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca