Literatura

„Polityczna historia Polski 1944-1991”

Wydawnictwo Literackie poleca

Andrzej Leon Sowa, Polityczna historia Polski 1944-1991

PREMIERA: PAŹDZIERNIK 2011

 

JAK DZIAŁAŁ SYSTEM, W KTÓRYM ŻYLIŚMY

 

Polityczna historia Polski 1944-1991, napisana przez wybitnego historykaAndrzeja Leona Sowę, jest pierwszą tak dokładną pracą na temat powojennej historii politycznej Polski. Na pełny obraz trudnego okresu w dziejach kraju i narodu składają się tutaj istotne fakty, a wśród nich również te dotychczas nieznane poza wąskim gronem specjalistów. Autor w sposób fascynujący obnaża mechanikę systemu, w którym żyliśmy.

 

Niniejsza praca nie jest klasycznym podręcznikiem akademickim — pisze we wstępie autor. —Traktuję ją jako autorską syntezę, a równocześnie w miarę wyczerpujące kompendium wiedzy na temat różnych instytucji politycznych.

Zgodne z tym założeniem Andrzej Leon Sowa, starając się zachować obiektywizm w opisie sytuacji, wplata w opowieść o naszej najnowszej historii własne oceny i opinie, które nierzadko prowokują do dyskusji, a zawsze – do refleksji.

 

dr hab. Andrzej Leon Sowa (ur. 1946), historyk, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajmuje się obecnie stosunkami polsko–ukraińskimi i historią Polski w XX wieku.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca