Literatura

Poezja Tu i Teraz – Ambasada Młodych

18.01.2013 r., godz. 10.00-14.00

W ramach Poezji Tu i Teraz w styczniu odbędzie się spotkanie z Michałem Kruszoną, poetą i podróżnikiem, który opowie o swoich inspiracjach twórczych i przekładzie doświadczeń podróżniczych na tworzywo literackie. Spotkanie rozpocznie prezentacja poety: „Rumunia od Vlada Tepesa do Nicolae Ceausescu, rzecz o przełamywaniu stereotypów”, przedstawiająca podróż poety  od Bukowiny, przez Transylwanię, aż po wioski rosyjskich Starowierców nad Morzem Czarnym, jak również szersze spojrzenie na kulturowy obraz Rumunii. Całości towarzyszyć będzie rumuńska muzyka. Następnie odbędą się warsztaty literackie, których tematem przewodnim będzie sposób odzwierciedlania podróży w słowie poetyckim.

 

Poezja Tu i Teraz to projekt całorocznych spotkań dyskusyjnych, przeznaczonych dla młodych ludzi z aglomeracji śląskiej, połączonych z koncertami, pokazami slajdów, warsztatami i akcjami artystycznymi w przestrzeni miasta. Działania te mają na celu promocję poezji, jak również zachęcanie do jej interpretacji. Zajęcia będą tworzone we współpracy z poetami, redaktorami portali literackich, krytykami literackimi, muzykami. 

 

 

 

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej,

ul. Francuska 12,

40-015  Katowice

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale prosimy o zgłoszenie obecności na adres         e-mail: domoswiatowy@bs.katowice.pl lub pod nr telefonu: 32 255 43 21


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca