Literatura

Mała Pola, roztargniona mama i Mela w torebce, czyli „A moja mama ma w torebce psa”

Mela to piesek chihuahua, który uwielbia zabawy i przygody. Jest członkiem dużej rodziny, o której życiu opowiada sześcioletnia narratorka – Pola. Książka Patrycji Woy-Wojciechowskiej „A moja mama ma w torebce psa” z pewnością zainspiruje wszystkie dzieci do kolorowania, rysowania, wymyślania oraz oczywiście – do czytania. Premiera książki już 22 października.

 

W torebce każdej mamy można znaleźć wszystko. Mama Emilki nosi w torebce kabelki i laptop, mama Ani – cukierki, mama Mai – czerwoną szminkę, a mama Poli… psa. Ten piesek to Mela – malutka chihuahua, która ma wielkie oczy, miodową sierść, biały kołnierzyk i białą skarpetkę na jednej łapce. Torebka mamy to jej ulubione miejsce, w którym czuje się naprawdę bezpiecznie. O jej życiu w pozornie zwyczajnym świecie opowiada sześcioletnia Pola, która jest bacznym obserwatorem swojej rodziny. Ma czteroletniego, czasem nieznośnego brata, malutką siostrę i zapracowanego tatę, który jednak znajduje czas, żeby poćwiczyć z dziećmi wschodnie sztuki walki, pograć w gry planszowe i się powygłupiać. Swoją mamę Pola nazywa czarodziejką, bo dzięki niej każdy dzień jest niezwykły. Często całą rodziną wybierają się na wycieczki, podczas których zawsze towarzyszy im Mela. Mela lubi muzeum, pana policjanta, Mazury, świąteczną kiełbaskę i mleczną czekoladę. Za to nie lubi pewnego konia i czasem boi się latawca.

 

Bardzo oryginalna szata graficzna, błyskotliwa treść i ciekawa historia złożyły się na uroczą książkę obrazkową, która z pewnością zachwyci i rozbawi małych i dużych czytelników. Ta książka to nie tylko wspaniała opowieść, lecz także zaproszenie do kreatywnej zabawy. Różnorodne zadania zostały przygotowane tak, aby dziewczynki nie tylko przeżywały losy małego pieska, ale przede wszystkim spędzały razem czas i wypełniały polecenia z najlepszymi przyjaciółkami. Wspólnie z Polą i Melą młode czytelniczki będą rozwijać koncentrację, spostrzegawczość i zdolności manualne.

 

Autorka książki Patrycja Woy-Wojciechowska to znana reżyserka, fotografka, autorka licznych reklam i teledysków, mama trójki dzieci, współzałożycielka Fundacji Edulandia. Specjalizuje się w produkcjach dziecięcych, jest twórczynią popularnego „Studio Stodoła” na kanale MiniMini. Uwielbia wakacje na wsi, w wolnych chwilach piecze chleby, gubi klucze, a także pisze książki.

 

Ilustracje przygotowała Paja Rasińska, artystka mieszkająca i tworząca w Belgii. Jak sama mówi, wciąż ma w sobie dziewczynkę, która chciałaby mieć taką książkę.

Takiej książki jeszcze nie było! Niezwykłe ilustracje, ciekawe historyjki i zakręcone zadania, które najlepiej wykonać razem z przyjaciółkami.

 

Autor: Patrycja Woy-Wojciechowska

Tytuł: A moja mama ma w torebce psa

Data premiery: 22 października 2014

Wydawnictwo: MUZA SA  

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca