Literatura

Aleksander Doba Podróżnikiem Roku National Geographic

 

Aleksander Doba otrzymał tytuł Podróżnika Roku (Adventurer of the Year) 2015 od amerykańskiej edycji czasopisma National Geographic. Głosowanie trwało od 6 listopada do 31 stycznia i uczestniczyli w nim Internauci z całego świata. Aleksander Doba, jako pierwszy Polak w historii, znalazł się wśród 10 podróżników nominowanych do tej prestiżowej nagrody. W gronie pretendentów do nagrody znaleźli się również m.in. himalaista Ueli Steck, wspinacz Tommy Caldwell, narciarka Kit DesLauriers.

 

68-letni Aleksander Doba odbył w zeszłym roku samotny rejs kajakiem przez Ocean Atlantycki, w najszerszym miejscu pomiędzy Europą i Ameryką Północną. Oznacza to 167 dni spędzonych w kajaku i ponad 12 500 km żeglugi. To osiągnięcie, które wymagało niesamowitego wprost optymizmu, hartu ducha i wytrwałości w zmaganiach zarówno z obiektywnymi trudnościami, jak i ze słabościami własnego ciała.

 

Była to już druga Transatlantycka wyprawa Aleksandra Doby. Pierwszą (4 lata temu) z Senegalu do Brazylii opisał w książce wydanej nakładem Wydawnictwa Bezdroża pt. Olo na Atlantyku. Kajakiem przez ocean. Co powoduje, że człowiek stawia sobie takie wyzwania? Co zmusza go do codziennej walki z samym sobą? Co sprawia, że mimo przeciwności podejmuje kolejne próby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w książce Aleksandra Doby.

 

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/olo-na-atlantyku-kajakiem-przez-ocean-aleksander-doba,bekaja.htm


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 lutego 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca