Literatura

Wietnam, jakiego nie znacie. Spotkanie z Andrzejem Mellerem

Andrzej Meller, znany reporter i podróżnik, w swojej najnowszej książce „Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie” (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak) pokazuje Wietnam całkowicie nieznany. 20 czerwca w warszawskim salonie Empik Junior autor spotka się z czytelnikami i opowie o tym niezwykłym kraju.

 

Andrzej Meller opisuje państwo, w którym na powojennych zgliszczach wyrosło mozaikowe, pełne paradoksów społeczeństwo. Wietnam – światowa mekka outsiderów, wyrzutków, ludzi szukających schronienia przed prawem i kapitalizmem. Komunistyczny kraj okadzone marihuaną, w którym dobry biznes można zrobić na szkole kitesurfingu albo na domu publicznym. To tu Wschód spotyka Zachód, socjalistyczna władza brata się z wielkimi koncernami, a amerykański narkoman oddaje swoje serce wietnamskiej prostytutce.


Andrzej Meller od 20 lat podróżuje po świecie. Pracował jako reporter wojenny na Kaukazie, w Afganistanie, Pakistanie, na Sri Lance i w Libii. O konfliktach w tych miejscach napisał dwie książki: „Miraż. Trzy lata w Azji” oraz „Zenga, Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki”. Od lat związany jest z „Tygodnikiem Powszechnym”.

 

Poniedziałkowe spotkanie będzie okazją do porozmawiania o niezapomnianych podróżach po Azji, wojnie oraz tajnikach pracy reportera.


20 czerwca, godz. 18:00
Empik Junior

Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca