Literatura

Nowe głosy z Europy w Stroniu Śląskim

Nazwiska najlepiej zapowiadających się pisarzy, którzy debiutowali w ciągu ostatniej dekady, zostały ogłoszone podczas Targów Książki w Londynie. Od maja autorzy prezentowani są na stronach internetowych partnerów projektu oraz goszczą na najważniejszych literackich festiwalach na świecie. Całą dziesiątkę będzie można zobaczyć jedynie w Stroniu Śląskim podczas wrześniowej Stacji Literatura 21 współfinansowanej w ramach programu Unii Europejskiej "Kreatywna Europa".

 

Wśród "Nowych głosów z Europy" znalazła się trójka poetów: Juana Adcock (Szkocja), Anja Golob (Słowenia), Árpád Kollár (Węgry), oraz trójka autorów piszących zarówno poezję, jak i prozę: Bruno Vieira Amaral (Portugalia), Clare Azzopardi (Malta), Albert Forns (Katalonia), a także czwórka prozaików: Rumena Bužarovska (Macedonia), Erika Fatland (Norwegia), Ciwanmerd Kulek (Turcja) i Zoran Pilić (Chorwacja).

 

Program Stacji Literatura 21 udowadnia, że tego typu wydarzenie nie musi opierać się na obecności rozpoznawalnych nazwisk, by być atrakcyjnym dla czytelników. Zaproszeni autorzy piszą w językach, które albo nie są znane narodowym gremiom przyznającym wyróżnienia, albo nie zostały uznane za języki oficjalne w krajach tych pisarzy, choć posługują się nimi miliony osób. Festiwal dla lubiących literackie odkrycia już 16 września!

 

 

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca