Literatura

Spotkanie z Joanną Jodełką - autorką powieści "2 miliony za Grunwald"

„2 miliony za Grunwald” to najnowsza powieść sensacyjna Joanny Jodełki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. 31 października. Książka inspirowana jest niezwykłą i pełną zwrotów akcji historią ukrycia „Bitwy pod Grunwaldem” Jana Matejki podczas okupacji niemieckiej. To pasjonująca opowieść o wojennych losach tego wielkiego dzieła i o ludziach, którzy gotowi byli go bronić za wszelką cenę.

 

Tak o książce wyraził się pisarz i krytyk literacki Robert Ostaszewski: „Kiedy szaleje wojna, ryzykowanie życia, by ocalić obraz, wydaje się szaleństwem. Są jednak tacy, którzy podejmują śmiertelnie niebezpieczną grę o »Bitwę pod Grunwaldem«. W finezyjnej, trzymającej w napięciu do ostatniej strony, powieści sensacyjnej Joanna Jodełka odsłania nieznane oblicze polskiej historii. Trzeba je poznać!”.

 

Joanna Jodełka odwiedzi Warszawę z okazji spotkania autorskiego w Księgarni Tarabuk przy ul. Nowy Świat 63, które odbędzie się 14 listopada (środa) o godz. 18:30. Można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

 

W spotkaniu wezmą udział:
Joanna Jodełka (autorka Wydawnictwa W.A.B.), Karolina Zalewska (współpracowniczka Muzeum Narodowego w Warszawie i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz Przemysław Poznański (redaktor strony Zupełnie Inna Opowieść).

 

Powieść można zamówić TUTAJ.

 

Joanna Jodełka – polska pisarka związana z Poznaniem, gdzie ukończyła studia na wydziale historii sztuki UAM. Zadebiutowała w 2009 r. powieścią kryminalną „Polichromia. Zbrodnia o wielu barwach”, za którą otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru, czym przełamała męską hegemonię wśród laureatów. Wydała także m.in. „Grzechotkę”, „Kamyk”, „Kryminalistkę” i „Wariatkę”. W 2017 r. napisała też przewodnik po wielkopolskich kościołach i pałacach „Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom”.

Karolina Zalewska – historyczka sztuki, niezależna badaczka. Zajmuje się wojennymi losami obrazów Jana Matejki. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie oraz MKiDN.

Przemysław Poznański – współprowadzi stronę o książkach Zupełnie Inna Opowieść (zupelnieinnaopowiesc.com), były dziennikarz „Gazety Wyborczej”, laureat nagrody Ostrego Pióra. Z wykształcenia rusycysta, autor pracy naukowej o tradycjach groteski w twórczości Michaiła Bułhakowa.

 


przysłano: 5 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca